Na Światłach od 17 kwietnia!

Co myślisz o jeździe z włączonymi światłami przez cały rok?

Jestem za
90
63%
Jestem przeciw
46
32%
Nie mam zdania
6
4%
Razem głosów : 142

03 Kwi 2007, 00:06

Witam,

Jazda tylko z włączonymi światłami przez całą dobę ma obowiązywać od 17 kwietnia br. przez cały rok. Dziś do sklepów trafi dziennik ustaw z nową ustawą o ruchu drogowym. Po dwóch tygodniach nowe przepisy wejdą w życie.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 05 Paź 2009, 21:03, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

03 Kwi 2007, 06:02

Bardzo dobrze iż takowy przepis wchodzi w życiu. Bzdurą jest mówienie że to w niczym nie pomaga, że po co?Włączone światła w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Tym razem(wyjątkowo) chwała ustawodawcy :D
Pzdr
paranormalny
Nowicjusz
 
Posty: 4

03 Kwi 2007, 07:30

Teoretycznie ustawa mogła wejść w życie już od 14 kwietnia, ale "bałagan polityczny" spowodował, że dziennik ustaw pojawi się dopiero dzisiaj. Nie to żeby mi się spieszyło, ale uważam, że nasze państwo jest zbyt polityczne, a prezydent zbyt wiele czasu poświęca polityce, a nie godnemu reprezentowaniu kraju i pilnowaniu tego, co należy do jego obowiązków....

Reasumując, uważam również, że dobrze, że ta ustawa wejdzie w życie. Nie ma nic gorszego jak palące słońce w oczy i jazda drogą wśród lasów, jak np. w koszalińskim, gdzie lasów nie brakuje :idea:
spider
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37

03 Kwi 2007, 08:28

nieraz w trasie zdziwiłem się przy wyprzedzaniu, że jednak z naprzeciwka jedzie samochód. jazda na światłach mijania rzeczywiście polepsza widoczność samochodu, bezapelacyjnie :P
spinex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Kadjar
Silnik: 1.5 dCi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

03 Kwi 2007, 08:42

Miałem nadzieję że prezydent wykaże się odrobiną inteligencji, ale niestety znowu głupota góruje.
jantar.lc
Nowicjusz
 
Posty: 2

03 Kwi 2007, 08:59

Ta część tej ustawy, która dotyczy jazdy na światłach jest OK. Ale w tej ustawie jest jeszcze o jeździe w tunelach dłuższych niż 500m... Jeśli zaczną ją stosować - Wisłostrada w Wawie stanie się największym parkingiem europy... :roll: :lol:

Generalnie jednak rzecz biorąc uważam, że zmiana kodeksu i nakaz jazdy na światłach jest raczej wynikiem cwaniactwa, ignorancji, czy wręcz głupoty niektórych trzymających kierownicę (nie nazywam ich kierowcami, przez szacunek dla osób myślących za kierownicą). Gdyby wszyscy kierowali się rozsądkiem i używali świateł kiedy jest taka konieczność - nie byłoby problem. Ale i tak daję sobie uciąć to co mam najdroższego i najmniejszego, że codziennie będziemy mijać takich, co to uważają, że jednak nie trzeba jeździć na światłach... nawet w deszczu, we mgle, czy o zmierzchu - bo oni przecież widzą...
Tak samo jak nadal będzie spory odsetek trzymających kierownicę, którzy "na nonstopie" będą mieć włączone wszystkie światła, jakie mają - długie, przeciwmgielne przednie, tylnie i jeszcze niebieski neon pod autem... :evil:
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Międzynarodowy Dzień Uprzejmości na Drodze
    Święto wywodzi się z Francji, ale szybko zyskało popularność na całym świecie. Co to znaczy być uprzejmym na drodze? Przestrzeganie przepisów oraz bycie przewidywalnym i wyrozumiałym kierowcą. Tak rozumiana uprzejmość ...

03 Kwi 2007, 10:46

Jestem jak najbardziej za, zwłaszcza, że dużo czsu spędzam w samochodzie.
Grexik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław

03 Kwi 2007, 13:45

to jest bardzo dobry pomysl, mogli wprowadzic to wiele wczesniej, ale lepiej pozno niz wcale, ale czy kierowcy beda przestrzegac tego? zobaczymy, pozdrawiam :twisted:
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

03 Kwi 2007, 14:05

maniokin2 napisał(a):to jest bardzo dobry pomysl, mogli wprowadzic to wiele wczesniej, ale lepiej pozno niz wcale, ale czy kierowcy beda przestrzegac tego? zobaczymy, pozdrawiam :twisted:


Kierowcy raczej będą musieli tego przestrzegać :lol:
Po co komu punkty karne i mandaty?
A tak na marginesie, to już teraz zdecydowana większość kierowców jeździ na światłach cały czas.

Pozdrawiam
spider
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37

03 Kwi 2007, 14:09

Kierowcy raczej będą musieli tego przestrzegać

Ale zdarzaja sie tzw:piraci, ale mam nadzieje ze te swiatla zaswieca im w glowach, :twisted:
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

03 Kwi 2007, 14:49

Ciekawe ile osób to "oleje" i złapią ich Misiaczki mówiąc "no tak, madacik - nowe przepisy" z uśmiechem na ustach...
spinex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Kadjar
Silnik: 1.5 dCi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

03 Kwi 2007, 16:07

Witam,

Ja akuratnie jestem a raczej byłem przeciw tej ustawie - według mnie to nic nie zmieni dopóki nasze kochane Państwo nie poprawi stanu dróg :-(

Większość wypadków na Polskich drogach jest właśnie spowodowana złą nawierzchnią i nawet jazda cały rok na światłach nic tu nie pomoże :-( jak samochody będą skakać po garbach czy koleinach, których niestety nie brakuje... !!
pasadena82
Nowicjusz
 
Posty: 2

03 Kwi 2007, 20:09

Ja jestem częściowo za częściowo przeciw, ponieważ jazda na światłach jest ok, ale mogli zrobic przynajmniej tak, aby w czasie lata (lipiec i sierpień) w mieście można było jezdzic z wyłączonymi światlami a poza miastem z włączonymi...
Madaw
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Kalisz

04 Kwi 2007, 11:36

Madaw napisał(a):ale mogli zrobic przynajmniej tak, aby w czasie lata (lipiec i sierpień) w mieście można było jezdzic z wyłączonymi światlami a poza miastem z włączonymi...

Dokładnie, też właśnie jestem tego samego zdania.
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

04 Kwi 2007, 13:51

Madaw napisał(a):Ja jestem częściowo za częściowo przeciw, ponieważ jazda na światłach jest ok, ale mogli zrobic przynajmniej tak, aby w czasie lata (lipiec i sierpień) w mieście można było jezdzic z wyłączonymi światlami a poza miastem z włączonymi...

A to niby czemu. W czym światła w mieście przeszkadzają. Jestem za.
Maki
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: z daleka