Najczęstrze usterki Alfa Romeo 159 JTD

17 Lut 2011, 09:45

Bardzo proszę o obiektywne wypowiedzi szczęśliwych posiadaczy Alfa Romeo 159 1,9 jtd lub 2,4jtd czy coś się w samochodzie zepsuło? Szczególnie chodzi mi o silnik.

Mam zamiar zakupić Alfę Romeo 159 1,9jtd 150 KM - jest śliczne jednak znajomi opowiadają mi o częstych usterkach tego modelu :(
arturbus
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Kraków

24 Lut 2011, 09:59

Jeśli znajomi przestrzegają cię przed tym autem,to tylko dlatego,że nie siedzą w motoryzacji.To przyzwoite auto :!: Automat odrzuć,od razu wymień pasek rozrządu z rolką napinacza(porządnej firmy) a potem wymieniaj co 60 tyś km :!: Silniki JTD,zapomnij o usterkach typowych,zawieszenie bez problemu znosi przebieg 100 tys km nawet na naszych drogach.Nie jestem w stanie pokazać typowych słabych punktów tego auta,jeśli wybierzesz Diesla.Uważaj tylko,gdyż auta koszt.pow.30 tyś zł bywają powypadkowe.Alfa obiecała inna jakość swych wyrobów(szczególnie chodzi o trwałość zawieszenia)ten model jest dowodem na to,że dotrzymali słowa.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...