Najczęstrze usterki Alfa Romeo 159 JTD

Najczęstrze usterki Alfa Romeo 159 JTD

17 Lut 2011, 10:45

Bardzo proszę o obiektywne wypowiedzi szczęśliwych posiadaczy Alfa Romeo 159 1,9 jtd lub 2,4jtd czy coś się w samochodzie zepsuło? Szczególnie chodzi mi o silnik.

Mam zamiar zakupić Alfę Romeo 159 1,9jtd 150 KM - jest śliczne jednak znajomi opowiadają mi o częstych usterkach tego modelu :(
arturbus
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

Re: Najczęstrze usterki Alfa Romeo 159 JTD

24 Lut 2011, 10:59

Jeśli znajomi przestrzegają cię przed tym autem,to tylko dlatego,że nie siedzą w motoryzacji.To przyzwoite auto :!: Automat odrzuć,od razu wymień pasek rozrządu z rolką napinacza(porządnej firmy) a potem wymieniaj co 60 tyś km :!: Silniki JTD,zapomnij o usterkach typowych,zawieszenie bez problemu znosi przebieg 100 tys km nawet na naszych drogach.Nie jestem w stanie pokazać typowych słabych punktów tego auta,jeśli wybierzesz Diesla.Uważaj tylko,gdyż auta koszt.pow.30 tyś zł bywają powypadkowe.Alfa obiecała inna jakość swych wyrobów(szczególnie chodzi o trwałość zawieszenia)ten model jest dowodem na to,że dotrzymali słowa.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti