Najlepiej azjatyckie i najlepiej coupe do 20 tysięcy

Najlepiej azjatyckie i najlepiej coupe do 20 tysięcy

10 Mar 2016, 23:32

Witam forumowicze. Chciałbym poprosić o pomoc i radę w wyborze nowego samochodu. Motoryzacją interesuje się od niedawna, w zasadzie od około pół roku, odkąd mam samochód, moja wiedza jest raczej nikła, nie jestem kompletnie zielony, orientuje się na tyle żeby wiedzieć co mam pod maską i co ewentualnie chciałbym mieć. Zacznę od tego, do czego samochód mi służy i będzie służył następnych kilka lat. Przede wszystkim do codziennej jazdy po mieście przez cały rok i, co bardzo ważne, do przejazdu w tę i z powrotem 170 km odcinka dwa razy w miesiącu, także przez cały rok. Rzadko, ale może trafić się jakaś dłuższa trasa np. z Rzeszowa na Mazury, bądź nieco jeszcze dłuższa np. na Węgry.

W samochodzie najbardziej zależy mi na:
1. Małej awaryjności, a przynajmniej ewentualne awarie nie powinny mnie zmuszać do wezwania lawety, co mi się już kiedyś zdarzyło dwa razy w przeciągu 2 tygodni i nie wspominam tego zbyt miło. (zła geometria powodowała wypadanie półosi od strony skrzyni)
2. Przyzwoitej mocy, aczkolwiek nie spodziewam się w tym przedziale cenowym nie wiadomo czego, mam na myśli raczej jakąś jednostkę o mocy pomiędzy 120 a 200 KM i z odpowiednio analogicznym momentem.
3. Cena części i dostępność zamienników. Nie chciałbym, żeby samochód przy każdej wymianie części stawał się skarbonką.
4.Koniecznie benzyna. Spalanie w granicach 10 litrów w trasie i 15 po mieście, z tym, że są to mocno górne granice, fajnie by było jakby auto dobrze znosiło gaz, aczkolwiek nie jest to priorytet.
5. Nie ukrywam, że fajnie by było, gdyby był to samochód chociaż odrobinę oryginalny, w takim pozytywnym znaczeniu, ale niekoniecznie lansersko bajeranckim.

Najlepiej byłoby gdyby był to japończyk bądź koreańczyk. Miałem okazję jechać różnymi samochodami, i najlepiej jeździ mi się właśnie samochodami takiej produkcji. Można fajnie wskoczyć na obroty, lubię taką dynamikę silnika i ogólnie po prostu jazda takimi samochodami sprawia mi najwięcej frajdy. Obecnie mam bardzo niepozorne 94 konne Suzuki Ignis II generacji, które potrafi bardzo przyjemnie zaskawiać dynamiką i właściwościami jezdnymi.
Komfort jazdy jest dla mnie praktycznie bez znaczenia, dopóki najechanie na dziurę nie powoduje wybicia zębów :)

Moje typy:

-Toyota Celica VII generacji 1.8 VVTL - i Sport 192KM (faworyt)
-Toyota Celica VI generacji 2.0 175KM
-Hyundai Coupe III generacji 2.0 143 KM albo 2.7 V6 167KM
-Mitsubishi Eclipse II generacji 2.0 GS 146KM (zakładam, że to z jednostką 213 konną jest pewnie bardzo ciężkie do znalezenie i też nie wiem jak cenowo)
-Mitsubishi Eclipse III generacji 2.4 150KM

Spoza coupe w oko strasznie wpadły mi jeszcze dwa inne samochoody:

-Suzuki Swift IV generacji wersja sport 1.6 VVT 125KM (może dlatego, że teraz poruszam się suzuki z vvt, a swiftem jechałem kiedyś wprawdzie tylko jako pasażer ale sprawiał przyjemne wrażenie)
-Hyundai Sonata IV generacji 2.0 144 KM

Bardzo proszę o pomoc w wyborze i o podsyłanie innych typów, azjatyckich ale nie tylko, również nie tylko coupe, na jakiś fajny hot hatch albo lekko sportowy sedan też na pewno zwróce uwagę. Zakup planuję bądź we wrześniu/ październiku tego roku, bądź za rok o podobnej porze więc mam sporo czasu.

Niewykluczone że napisałem coś głupiego bądź nieprzystającego do rynkowych realiów, za co z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość, jak wspominałem dopiero zaczynam się orientować w tematyce motoryzacji.

O coupe myślę głównie dlatego, że zawsze chciałem mieć jakieś fajne, chociaż odrobinę sportowe autko, a póki nie założyłem jeszcze rodziny, samochodem jeżdzę albo sam albo z dziewczyną, bardzo okazjonalnie robię za kierowcę na spotkaniach rodzinnych(ale rzadko bo na codzień mieszkam i studiuję w innym mieście), więc nie ma lepszego momentu na taki zakup, no chyba, że jak będę mógł sobie pozwolić na posiadanie dwóch samochodów, ale do tego momentu minie trochę czasu :)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, rady i propozycje :)
Mikuś
Obserwowany

Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Suzuki Ignis II
Silnik: 1.3 94KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Najlepiej azjatyckie i najlepiej coupe do 20 tysięcy

11 Mar 2016, 00:16

Celica jak najbardziej na plus, zdecydowanie łatwiej o ładną celicę niż o ładnego eclipse.
Jeśli chodzi o celica vs hyundai coupe to dosyć wyrównany pojedynek, celica będzie żwawsza ale hyu też jakoś zbytnio nie zamula.
Ogólne przejedź się oboma i oceń który z nich bardziej ci się podoba.
Dopamine
Aktywny

Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili