Najlepsze auto z wymienionych na TAXI

Najlepsze auto z wymienionych na TAXI

10 Lut 2016, 23:49

Witajcie! Jestem taksówkarzem i jeżdżę starym poczciwym passatem b4 (korporacja nie wymaga rocznika ;)), ale z biegiem czasu chce zmienić korporacje co wymusza zmianę auta (jak bym nie musiał nie zmieniałbym gdyż jak na auto Z 95 jest dobrze wyposażone) no ale do rzeczy.
Interesują mnie konkretne modele tylko i wyłącznie benzyna + Lpg kombi (nigdy diesla nie miałem i nie pale się by go mieć) koncepcje mam kupno samej benzyny i wsadzenie solidnej sekwencji :) Który z tej listy byłby najlepszy jeśli chodzi o jazdę w charakterze taksówkarza? Roczniki 2005/2007 przy każdym modelu:
1.Ford mondeo mk3 2.0 lub 2.5
2.Citroen C5 2.0
3.Renault Laguna II 2.0
4.Peugeot 307sw 2.0
Z góry dziękuję za sugestie :) proszę o uwzględnienie faktu, że zakładając każde auto kupione będzie miało na szafie 200 tys km (igły z przebiegiem 60 tys km raczej nie znajdę) i miło, by było jak do 400 tys by wytrzymał (dbam o samochody wymieniam rzeczy eksploatacyjne na czas oraz usterki niweluje jak najszybciej)
Gibboniks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 01 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Passat b4
Silnik: 1.6 101km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Najlepsze auto z wymienionych na TAXI

11 Lut 2016, 05:44

Warte polecenia jest Mondeo Mk3, ale tam z LPG bezproblemowo współpracuje tylko 2.5 V6 (2.0 raczej nie przejeździ bezawaryjnie 200 tys.na gazie).
W Citroenie/Peugeotcie bardzo udany jest silnik 2.0, ale elektronika lubi płatać figle, więc drobne usterki mogą irytować.
Laguna II najlepiej po ostatnim liftingu z 2.0T, problemy z elektroniką, ale nie tak duże jak kiedyś. Szybko zużywa się zawieszenie, ale jest tanie w naprawie.
Ile robisz rocznie km na taksówce?
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: Najlepsze auto z wymienionych na TAXI

11 Lut 2016, 05:51

No właśnie o każdym aucie co wymienionym co nieco wiem właśnie do mondeo polecają 2.5 ale wiadomo ciut więcej będzie palić no i osprzęt drożdży dwumasa i inne pierdoly lecz elastyczność silnika na + citroen ma to zawieszenie hydroaktiv niby fajne ale z moim szczęsciem pewnie bym musiał cały zawias robić :p 2.0T najlepszy? Myślałem, że pod gaz to wolnossace jednostki :) no i co do liftu to tez się ponoć poprawili to fakt ale to dalej auto francuskie no te 50 tys może rocznie być więc autko na 3~4 lata
Gibboniks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 01 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Passat b4
Silnik: 1.6 101km
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili