Najlesze żarówki do swiateł mijania

23 Sie 2009, 20:07

Witam, mam pytanie jakie zarówki polecacie do świateł mijania chodzi mi głownie o to które najlepiej oświetlają drogę. Jak to jest z żarówkami takimi jak np OSRAM NIGHT BREAKER, PHILIPS Night Guide, czy Philips X-Treme Power +80%. Używa ktoś takich zarówek? Jest duza różnica w porównaniu ze zwykłymi zarówkami? A jak jest z żywotnością tych żarówek nie rpzepalają sie szybciej?
BMW- Biała Może Więcej
zbychu57
Aktywny
 
Posty: 312
Miejscowość: Białystok

23 Sie 2009, 21:41

Używałem normalnych "żółtych" żarówek, niedawno założyłem Philips Blue Vision. Poprawa widoczności bardzo duża, światło w porównaniu do zwykłych żarówek jest białe "jak xenon", drogę oświetla dużo lepiej z samej racji że białe światło i ogólnie inny promień.. Polecam, a jeśli chodzi o żywotność to podobno 20k km to max.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

23 Sie 2009, 21:54

Ja również używam Philps Blue Vison.Kupiłem kiedyś z ciekawości Night Guide,ale ich światło mnie nie zadawalało - po bokach dawały żółte plamy - niby ma to służyć temu,że żółty poblask nie oślepia jadących z przeciwka.Niby prawda,ale jadąc np. dwupasmówką,na pasach oddzielających jezdnie jest żółte światło,które daje lewy reflektor.To żółte światło jest też na środku jezdni,przed samochodem,które daje z kolei prawy reflektor.Takk więc od razu włożyłem spowrotem Blue Vision i jest ok.
Te,które dają 0 30%,50% więcej światła też są dobre,ale mniej wytrzymałe - napięcie w samochodzie jest przecież cały czas takie samo,moc żarówek też taka sama(piszemy o 55/60W,czyli o oryginałach).Skąd więc bierze się te 30 i 50 % więcej światła?Odpowiedz nasuwa się sama.A tym samym odpowiedz dlaczego szybciej się przepalają.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sie 2009, 08:00

Zamiast niesprawdzonych i podejrzanych oraz niemarkowych wynalazków,lepiej już jest kupić tradycyjną żarówką o zwykłej mocy np Tesla lub Narva.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

31 Sie 2009, 08:35

Jak ktoś nie czytał to polecam - [link do autocentrum.pl wygasł]
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

07 Wrz 2009, 12:54

MOTOALBERCIK właśnie przeczytałam Twoją odpowiedź i znalazłam informację, którą szukam - bo zastanawiałam się jak działają te Nightguide i czy to że mają trzy barwy coś faktycznie daje, ale z tego co opisałeś, zostanę przy zwykłym Philipsie, dziękuję.
ollza
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...