Największy obraz samochodu utworzony z ludzi

Największy obraz samochodu utworzony z ludzi

08 Lip 2015, 11:17

W dniu 4 lipca br. o godz.11.30, w parku Sempione w Mediolanie, 328 osób odtworzyło niepowtarzalną linię nadwozia Fiata 500, tworząc ogromną "ludzką mozaikę". Wewnątrz długiego na 15 metrów profilu, uczestnicy ubrani na biało w kolorze nadwozia oraz w barwach innych detali, odwzorowali wszystkie elementy samochodu: klasyczne, okrągłe reflektory, koła, boczne szyby, krótką i otulającą maskę oraz łukowaty profil dachu opadającego w stronę tylnego zderzaka.

Pod czujnym okiem oficjalnych sędziów organizacji Guinness World Records, uczestnicy musieli przez pięć minut utrzymać niezachwianie swoją pozycję.

ImageTa oryginalna inicjatywa wpisuje się w obchody święta "500 Day", imprezy, która zagościła w parku Sempione, w ramach której odbyło się wiele atrakcji, takich jak kolorowy piknik. W samym sercu Mediolanu już od samego rana rozbawiony tłum, wypełniał po brzegi zielone pole, a pięć tysięcy kolorowych serwetek utworzyło na nim widoczny z lotu ptaka napis "500", z jego charakterystyczną kaligrafią.

To właśnie na tych naturalnych "dywanach" można było cały dzień spędzić na świeżym powietrzu, bawić się, słuchając muzyki w ramach programu "GQ FreakOut", którego Fiat był sponsorem.

Gwiazdą imprezy był oczywiście Fiat 500, którego odwiedzający mogli podziwiać w parku i przyległych okolicach. 50 zabytkowych egzemplarzy modelu "przedefilowało" aż do Arco della Pace, gdzie w dniu swojej światowej premiery czekało na nie kilka egzemplarzy nowej 500-ki.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat, zewnętrzne i wewnętrznie odnowiony projekt jest bez wątpienia Fiatem 500, za to o wiele bardziej atrakcyjnym. Oferuje bogatszą rozwiązania w zakresie technologii, układów napędowych i możliwości indywidualizacji.

Nowo ustanowiony, światowy rekord Guinnessa jest ważnym „chrztem" dla samochodu, który powstał, aby zawsze "stawić czoła" wyzwaniom aktualnego rynku, ale w poszanowaniu i kontynuacji swojej bogatej tradycji. Dlatego też, nowa 500-ka łączy ogromne dziedzictwo, kultowe, charakterystyczne cechy marki z nowoczesnością techniczną oraz uwagą poświęconą zrównoważonej mobilności, umacniając w ten sposób, pod każdym względem, pozycję wzorca w swoim segmencie samochodów.

źródło: FCA
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
  Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti