Namierzanie zgubionego immobilisera. Dziwne zachowanie auta.

Namierzanie zgubionego immobilisera. Dziwne zachowanie auta.

16 Sty 2013, 21:58

Zgubiłem kluczyk z immobiliserem do Citroena C4 (2007). O fakcie zorientowałem się następnego dnia kiedy zauważyłem że światła mijania w samochodzie zapalają się i gasną. Kiedy chciałem wyjść do samochodu zobaczyć co się dzieje zdałem sobie sprawę z tego że nie mam kluczy.

Po wielokrotnym przetrzepaniu domu doszedłem do wniosku że kluczyk został na zewnątrz. Podejrzana jest dla mnie kwestia zapalających się świateł. Nad ranem dopadało 30cm świeżego śniegu. W pilocie kluczyka znajduje się przycisk doświetlania pozwalający na zdalne włączenie oświetlenia. Wydaje mi się że w pilocie mogło dojść do zwarcia (obudowa była już trochę sfatygowana) i właśnie to było przyczyną włączających się świateł.

W pierwszej kolejności rozgarnąłem śnieg na placu licząc że kluczyk znajdzie się gdzieś pod łopatą. Rozgarniałem też miejsca w które odrzucałem śnieg. Niestety - bez skutku.
Wypożyczonym wykrywacze metalu również nie udało się odnaleźć klucza ze względu na liczne zakłócenia (stalowe elementy bramy, ogrodzenie itp.)

Do samochodu posiadam zapasowy kluczyk, niestety bez immobilisera przez co samochód pozostaje uziemiony a ja razem z nim.

Zastanawiam się nad elektronicznym namierzeniem sygnału wysyłanego z immobilisera. Czy są urządzenia które mogą do tego posłużyć? Jaki rodzaj fal wysyła immobiliser? Może jakieś inne metody? Czy moje przypuszczenie co do zwarcia ma logiczne uzasadnienie?

Dorobienie nowego immobilisera i przekodowanie samochodu jest kosztowne a mi nie uśmiecha się czekać do wiosny aż śnieg stopnieje.

Liczę na Wasze pomysły i pomoc.
pozdrawiam, Mateusz
yeerkach
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Sty 2013, 21:21
Auto: Citroen C4

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
  Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti