Naprawa skrzyni biegów Kia Retona/Sportage 2.0TD SK-2 K011

13 Wrz 2009, 21:27

Witam

Objawy: terkot (dość głośny) na biegu luzem, znika po wciśnięciu sprzęgła.
Dodatkowo wykonałem jeszcze taki test:
Auto posiada reduktor, w którym można ustawić dźwignię w pozycję neutral (N). Wtedy odłączone zostają oba wały napędowe. Na 1 i 2 biegu terkot jest prawie taki sam jak na biegu luzem. Na 3 biegu jest wyraźnie głośniejszy a na 4 jeszcze bardziej.
Wygląda na to, że przyczyną może być któreś z łożysk w skrzyni biegów. Może na wałku sprzęgłowym.
Aby się upewnić trzeba skrzynię rozebrać.

Postanowiłem zakupić inną skrzynię a z moją poeksperymentować.
Skrzynię zdemontowaliśmy z samochodu.
Teraz rozbieram skrzynkę. Niestety - nie posiadam żadnej dokumentacji. Szukałem po necie bez rezultatu.
Wiedziałem że łatwo nie będzie. I stało się.
Dotarliśmy (działam z ojcem) do momentu w którym nie za bardzo wiemy co dalej.
Nie udaje nam się rozdzielić dwóch części obudowy skrzyni - połączenie obu części obudowy zaznaczyłem na poniższej fotce:

Naprawa skrzyni biegów Kia Retona/Sportage 2.0TD SK-2 K011
[link wygasł]

Coś trzyma.
Czy może to być pierścień zaznaczony na poniższej fotce?

Naprawa skrzyni biegów Kia Retona/Sportage 2.0TD SK-2 K011
[link wygasł]

Na tym pierścieniu widać 2 wcięcia (czerwone kwadraty). Jak zdjąć ten pierścień?

A może ktoś dysponuje dokumentacją do tych skrzyń? Chodzi o skrzynię biegów od Kia Retona 2.0TD. Na obudowie są dwa symbole SK-2 i SK011. Takie skrzynie powinny być też w Kia Sportage 2.0TD roczniki 1994-2003.

Wszelkie uwagi mile widziane.
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 18:49 ]
Obudowa zdjęta

Naprawa skrzyni biegów Kia Retona/Sportage 2.0TD SK-2 K011

Ten dłuższy wałek nie wychodzi.
Czy trzeba zacząć od ściągnięcia łożyska zaznaczonego na fotce?

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 18:51 ]
Link do powyższej fotki:
[link wygasł]

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 11:47 ]
Skrzynia już rozebrana.
Fotki zamieszczę później.
Pierwsze oględziny niczego nie wykazały. Jedynie lekki luz na łożysku wałka sprzęgłowego.

Może ktoś poradzi na co zwrócić uwagę?

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 21:16 ]
Naprawa wstrzymana.
Powód:
Otóż wstawiłem do Retony inną skrzynię i okazało się że dalej terkocze...
No i nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Może jednak ktoś miał podobny przypadek z tym terkotem?
Wszelkie sugestie wskazane.

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 09:54 ]
Wygląda na to, że przyczyną terkotu jest koło zamachowe dwumasowe.
Wszystkie objawy do tego pasują:
1. terkot na biegu luzem, znika po wciśnięciu sprzęgła albo robi się coraz mniej słyszalny przy dodawaniu gazu.
2. w czasie gdy puszczam pedał gazu - zwalniam - czuć szarpnięcię
3. w czasie jazdy w pewnych zakresach prędkości też słychać terkot, ale głośniejszy
4. przy wyłączaniu silnika czuć spore wibracje, ale to może być też od poduszek silnika

Może ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia co do koła dwumasowego

[ Dodano: 25 Wrzesień 2010, 10:54 ]
Odpowiadam sam sobie...

Więc skrzynia dostała nowe 3 łożyska i 1 uszczelniacz, potem z powrotem trafiła na swoje miejsce
Terkot nie ustał, więc przyczyna leży poza skrzynią
W międzyczasie wymieniłem łożysko pilotujące i sprzęgło (nowe firmy Valeo) - tarcza, docisk, łożysko oporowe
Terkot nie ustał, więc teraz następne będzie koło zamachowe, a potem może silnik.....
:grin:
kruszon72
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 02 05 1990
Auto: Kia Retona 2.0TD 83KM

02 Sie 2013, 22:17

Witam
Nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz , ale jeśli udało Ci się dojść przyczyny terkotu to napisz , ja tak mam , ale żyję z tym i udaje , że mnie to nie drażni hehehehe
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Sie 2013, 09:55

Więc ja dalej jeżdżę z terkotem. Można się do tego przyzwyczaić
Odpuściłem sobie grzebanie przy skrzyni biegów, to znaczy doszedłem do wniosku, że to nie jest wina skrzyni biegów. Chyba że trafiłem na 2 skrzynie z identycznym uszkodzeniem
Rozglądam się za skrzynią automatyczną, ale trudno namierzyć. Kiedyś była do kupienia, ale wtedy temat wymiany ręcznej skrzyni na automatyczną nie istniał. Teraz jestem skłonny dokonać takiej wymiany
Terkot - wszystko wskazuje na tarczę sprzęgłową, choć ja w międzyczasie wymieniłem docisk z tarczą i łożyskiem oporowym (Valeo) i nic to nie dało. Ale być może tarcza była kiepskiej jakości? Porównywałem tarczę oryginalną Kia z innymi. Różnica jest w sprężynach tłumiących. To znaczy oryginalna ma 4 podwójne (tak to wygląda przynajmniej) a Valeo i poprzednia Exedy miały po 6 sprężyn
Chyba że problem leży po stronie silnika
Niestety za mało jest użytkowników Kia Retona, którzy są zainteresowani udziałem w forach internetowych a co do Sportage, to przeważają silniki benzynowe
Ale jak ktoś ma jakieś swoje doświadczenia z terkotem w Kia Retona/Sportage 2.0TD, to piszcie
kruszon72
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 02 05 1990
Auto: Kia Retona 2.0TD 83KM

07 Wrz 2013, 00:00

Witam. Szukając jakiejś wskazówki odnośnie terkotania opisanego tutaj przez Was trafiłem na to forum. Posiadam Kia Sportage 2.0 TD rok 2001. Objaw tak jak opisany - terkot na luzie - niby dochodzący ze skrzyni ale u mnie stało się to jak mechanik wymieniał mi sprzęgło komplet czyli tarcza, łożysko, docisk firmy Japanparts i wg mechanika jest to wina łożyska na skrzyni biegów (którego to niewiadomo - trzeba rozebrać) a moim zdaniem na logikę idąc jeżeli na starym sprzęgle nie było terkotu ( było tylko zużyte - ślizgalo) a po wymianie jest terkot to wina leży chyba w sprzęgle( łożysko oporowe albo sprężyny w tarczy). Czy u Ciebie w tym temacie coś ruszyło ? Została znaleziona przyczyna? Na różnych forach znalazłem różne wątki - że to może być wina tego co wymieniłem, łożyska pilotującego, wałka sprzęgłowego i np tylko niskiego poziomu oleju w skrzyni ... Sam jestem głupi gdzie szukać lub do kogo się udać bo co mechanik to inaczej mówi a kase chce każdy. Pozdrawiam.
lukastm
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0 TD
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Wrz 2013, 02:10

Hej
Ja nauczyłem się z tym terkotem żyć , jak się coś rozsypie to wtedy wymienię , może przestanie a jak nie to pal to licho , hehehehe , jak to u Reni
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Wrz 2013, 10:57

Hej. Dzięki za odzew. Mam auto u dobrego znajomego mechanika, załatwił mi wizytę jakiegoś faceta który zajmuje się tylko Kijankami i Gazellami i jest w temacie i ma dojść co tyrkocze. Jak tylko będę coś wiedział to się z Wami na ten temat podzielę. Pzdr.
lukastm
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0 TD
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...
    Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
    Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...

22 Paź 2013, 22:19

Witam. Podłączę się do tematu. Zakupiłem Kia Sportage 2.0 TD z 1998 roku. Auto kupiłem jako nie sprawne. Po uruchomieniu okazało się że mam taki sam terkot pochodzący z okolic skrzyni biegów. Terkot znika po wciśnięciu sprzęgła. Nie wiem od czego zacząć szukanie usterki.
sebasportage
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 02 1999
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0 TD
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

23 Paź 2013, 20:50

Witam. Ja sprawy nie rozwiązałem tzn. wiem co terkocze - łożysko na wałku zdawczym w skrzyni ale nie robiłem tego ponieważ raz że koszty niesamowite (robocizna plus koszt łożyska) to jeszcze w kijach jest taki myk że ścianka gdzie jest łożysko osadzane jest bardzo cienka i wyciągając a potem wbijając łożysko istnieje duże ryzyko że pęknie. Można z tym jeździć a efektem ubocznym jest ten odgłos.... Ja po prostu wybrałem opcję tańszą, wymieniłem tylko olej w skrzyni na troche gęstszy i jest troszku ciszej. W czasie jazdy tego i tak nie słychać więc nie ma się co wczuwać. Pozdrawiam.
lukastm
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0 TD
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Lis 2013, 17:09

witam
też wymieniłem olej w skrzyni - i ,o dziwo ,terkot ustał,chwała reni :)
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Sty 2014, 20:01

No dokładnie:D także olej w skrzyni wymieniłem i przeszło, ale znowu się pojawia, tyle że nie już taki głośny terkot... czy znowu mam wymieniać oleJ?
kolorowy
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: renault
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2008