Nawigacja / GPS - Polska i Europa

13 Mar 2013, 11:32

Witam, chcę kupić nawigację do samochodu z mapami Polski i krajów Europy.

Nie podaję widełek cenowych bo nie wiem w jakim przedziale moje założenia co do map są dostępne (a widzę nawigacje i za 150, i za 400 i za więcej złotych).

Bez wodotrysków, ma po prostu sensownie poprowadzić z punktu A do punktu B.
Czy jakieś modele moglibyście mi polecić? Ewentualnie prośba czym miałbym się jeszcze kierować przy wyborze.

pozdrawiam ;)
TV3
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: -

18 Mar 2013, 21:07

Ja posiadam nawigację w 2 urządzeniach pierwsze to Lark FreeBird 50.9 i posiadam tam zainstalowaną automapę na europe, dałem za to urządzenie 260 zł a oprogramowanie to około 200 zł na cały rok aktualizacji. Lark bardzo dobrze łapie sygnał z satelit i nie ma problemów z jakimiś drogami. Drugie urządzenie natomiast to Sony Ericsson Xperia Arc (smartphone) i tam mam Automapę oraz iGo, też świetnie się sprawuje prowadzi bezbłędnie, tu koszt nawigacji jest zależny od ilości dnie korzystania. Pozdrawiam
FabianRnR
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 27 12 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford Mondeo I
Silnik: 1.8 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

19 Mar 2013, 10:55

zobacz nawigacje firmy Peiying, mam ich radio ale wiem, że navi też mają dobre a niedrogie. Możesz na pewno kupić w zestawie z automapą na Europę, sądzę że koszt takiego zestawu jeśli weźmiesz nawigację 5' to około 400-500zł do tego dochodzą oczywiście aktualizację tak raz na rok ale sądzę że warto się nad tym zastanowić.
No i ja bym chyba nie przepłacał za tomtomy czy mio szczególnie że nie mają otwartych systemów i oferują nawigację tylko z własnymi mapami, które przynajmniej w Polsce na pewno przegrywają z automapą.
telaviv
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Fiat Stilo

19 Mar 2013, 15:33

Mój znajomy kupił sobie nawigacje/tablet peiyinga 7" z A-gps i działa tak samo jak nawigacja samochodowa a w dodatku może przez wi-fi się łączyć i zbierać informacje A-Trafic (roboty uliczne, korki itp) a kosztował 499 zł, automapa ma aktualizacje co około 3 miesiące :)
FabianRnR
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 27 12 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford Mondeo I
Silnik: 1.8 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

18 Kwi 2013, 08:01

Witam ponownie, sprecyzowałem trochę swoje potrzeby i tak:

a) cena do 350 zł (max 400)
b) przekątna - 7 cali (piątki wydają mi się trochę małe)
c) co do map i aktualizacji - chciałbym, aby posiadała automapę, jednak jak znam życie w aktualizacje płatne bawić się raczej nie będę, jednak we własnym zakresie chciałbym mieć możliwość czy to wgrywania map, czy to jakiejś aktualizacji.
d) mapy europy - nie muszą być od razu - tu jak pisałem w punkcie powyżej - jak zajdzie -potrzeba, chciałbym mieć możliwość własnej instalacji/wgrania

Co przy tych założeniach byłoby godne polecenia?

pozdrawiam : )
TV3
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: -

05 Cze 2013, 18:55

Ja mam garmina i jestem zadowolony dodatkowo założyłem sobie i firmowym samochodom lokalizator gps żeby móc kontrolować zużycie paliwa.
paweł31
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porsche 550 Spyder
    Tworząc Porsche 550 Spyder, projektanci niemieckiej marki nie zaprzątali sobie głowy wyglądem. Zadaniem tego niewielkiego auta było po prostu wygrywanie wyścigów. Pomóc w tym miał 1,5-litrowy bokser umieszczony ...

05 Paź 2013, 07:07

Monitoring gps w samochodzie to dobre rozwiązanie. Nam szef zainstalował lokalizatory PetSoft. Sprawują się bardzo dobrze, nie ma już problemu z paliwem, wcześniej szef wszystkich podejrzewał o kradzież.
pietrucha5
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: peugeot

09 Paź 2013, 12:26

Na całą Europę - najprostsze urządzenie z dożywotnią aktualizacją map jest garmin nuvi 54lm.

Można dzięki niej do końca życia urządzenia aktualizować bezpłatnie mapy - 4 razy w roku.
garmin
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 11 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi

08 Kwi 2014, 13:35

W mojej poprzedniej firmie mieliśmy lokalizację SatisGps, no i... nieźle daje radę. Jeśli ktoś coś kręci w firmie, to nie pozostanie to długo tajemnicą :yes:
merival
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 21 04 1987
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Meriva
Silnik: 1.4 Turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

11 Kwi 2014, 10:58

Ja też polecam Garmin, mega wygodny jest brak opłat za aktualizacje map, które są robione 4 razy w roku.
lina
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Fiat 126P