Negatywne badanie techniczne z powodu papierów

Negatywne badanie techniczne z powodu papierów

05 Lip 2013, 18:00

Witam

Podczas badania technicznego diagnosta wystawił mi negatyw "pojazd nie spełnia wymagań technicznych art 66 ustawy (N)". Szczegóły są następujące POJAZD SPRAWNY TECHNICZNIE, usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezadowalający - "oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu". DMC pojazdu w dowodzie 1720 kg, a na tabliczce znamionowej 1770 kg. Odesłał mnie do Wydziału Komunikacji gdzie mieli rzecz od ręki poprawić w dowodzie. W Wydziale w Poznaniu nie mogą poprawić bo nie mają podstawy. Szukam w Wydziale w Gorzowie (tam była 1 rejestracja w Polsce) i oryginalne dokumenty zagraniczne to dowód rejestracyjny belgijski bez wydrukowanej masy, masa nagryzmolona długopisem 1720 mało czytelnie. Do tego dokument z badania technicznego w Polsce gdzie diagnosta podobno potwierdził masę 1720.
Belgijski dowód oraz dokument z pierwszego badania w Polsce mają przesłać do Poznania, w tej chwili jeszcze nie został przesłany, ale rezultat jest łatwy do przewidzenia. Wydział w Poznaniu nie poprawi masy w dowodzie rejestracyjnym (bo niby na podstawie czego?) a na stacji nie uzyskam pozytywnego badania technicznego. Proszę o jakieś sugestie co robić?
Tonrad
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Lip 2013, 17:45
Auto: Volvo S40

Re: Negatywne badanie techniczne z powodu papierów

05 Lip 2013, 18:07

Tonrad napisał(a): Proszę o jakieś sugestie co robić?
Udać sie do serwisu/Volvo :?: /i uzyskać swiadectwo homo na tej pojazd.Mysle ze wtedy bedziesz miał problem rozwiazany..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 5217
Rejestracja: 09 Mar 2010, 21:16
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Negatywne badanie techniczne z powodu papierów

05 Lip 2013, 18:29

Dzięki
Ale w lokalnym serwisie Volvo nie mają takiego świadectwa, odesłali mnie do centrali Volvo Polska, z którym jeszcze nie zdążyłem się skontaktować. Jednak według serwisu lokalnego samochód jest z innego rynku i centrala Volvo Polska może nie mieć takiego świadectwa.
Tonrad
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Lip 2013, 17:45
Auto: Volvo S40
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
  Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti