New Beetle - żarówki (problem)

New Beetle - żarówki (problem)

12 Gru 2007, 18:33

Witam, mój znajomy na czas swojej nieobecności użyczył mi swojego Beetla. Niestety po paru dnach poszła przednia żarówka ze świateł mijania, niestety książki do samochodu nie ma. próbowałem sam coś z tym zrobić, jednak dojście do tych żarówek stanowi dosyć spore wyzwanie, a nie chciałbym poprzez swą nie uwagę coś "urwać"
W związku z tym mam pewne pytania:
- jaki typ żarówek należy kupić do przednich świateł mijania oraz najważniejsze jak je wymienić (na razie chciałbym zrobić to sam gdyż koszta wymiany w serwisie są dosyć spore)

Za wszelkie podpowiedzi, sugestie bardzo dziękuje.
Blade1982
Nowicjusz

• Re: [New Beetle] - żarówki (problem)

12 Gru 2007, 23:56

To zależy jakie są tam reflektory.W tych samochodach są dwa rodzaje - z żarówkami 2xH1 lub H1+H7.Dodatkowo te samochody mają dwa rodzaje reflektorów - projekcyjne i refleksyjne.I to tez musisz wiedzieć jakie są w tym autku,bo żarówki też są przystosowane do albo reflektorów projekcyjnych albo do reflektorów refleksyjnych.Jak widzisz nie jest to takie proste.
    Najlepiej skontaktuj się z kolegą i poprostu zapytaj.Być może on już to robił i wie jakie mają tam być żarówki.A jak nie masz możliwości kontaktu z kolegą,to lepiej jechać na warsztat i oddać to w ręce fachowców,bo to nie jest niestety wymiana żarówki w starym,poczciwym maluszku czy Polonezie.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: [New Beetle] - żarówki (problem)

29 Gru 2008, 16:35

odwiedz tą strone :) nietrzeba rozbierac i jechac do serwisu wymiana to 10 minut powodzenia http://www.cindyli.com/index.php/site/c ... placement/
    kkrasnowski
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić? Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić?
    Razem z wiosną przyszedł ciężki czas dla alergików, uczulonych na pyłki i kurz. Prowadzenie auta w tym okresie jest dla uczuleniowców szczególnie uciążliwe. Łzawienie oczu, silny katar, obniżona koncentracja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5