New Beetle - żarówki (problem)

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

New Beetle - żarówki (problem)

Post» 12 Gru 2007, 17:33

Witam, mój znajomy na czas swojej nieobecności użyczył mi swojego Beetla. Niestety po paru dnach poszła przednia żarówka ze świateł mijania, niestety książki do samochodu nie ma. próbowałem sam coś z tym zrobić, jednak dojście do tych żarówek stanowi dosyć spore wyzwanie, a nie chciałbym poprzez swą nie uwagę coś "urwać"
W związku z tym mam pewne pytania:
- jaki typ żarówek należy kupić do przednich świateł mijania oraz najważniejsze jak je wymienić (na razie chciałbym zrobić to sam gdyż koszta wymiany w serwisie są dosyć spore)

Za wszelkie podpowiedzi, sugestie bardzo dziękuje.
Blade1982
Nowicjusz

Interesujące?
2

Re: [New Beetle] - żarówki (problem)

Post» 12 Gru 2007, 22:56

To zależy jakie są tam reflektory.W tych samochodach są dwa rodzaje - z żarówkami 2xH1 lub H1+H7.Dodatkowo te samochody mają dwa rodzaje reflektorów - projekcyjne i refleksyjne.I to tez musisz wiedzieć jakie są w tym autku,bo żarówki też są przystosowane do albo reflektorów projekcyjnych albo do reflektorów refleksyjnych.Jak widzisz nie jest to takie proste.
Najlepiej skontaktuj się z kolegą i poprostu zapytaj.Być może on już to robił i wie jakie mają tam być żarówki.A jak nie masz możliwości kontaktu z kolegą,to lepiej jechać na warsztat i oddać to w ręce fachowców,bo to nie jest niestety wymiana żarówki w starym,poczciwym maluszku czy Polonezie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1133
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
Interesujące?
0

Re: [New Beetle] - żarówki (problem)

Post» 29 Gru 2008, 15:35

odwiedz tą strone :) nietrzeba rozbierac i jechac do serwisu wymiana to 10 minut powodzenia http://www.cindyli.com/index.php/site/c ... placement/
kkrasnowski
Nowicjusz

Interesujące?
2

• Galeria motoryzacyjna
    Gokart
    Bogart Racing Team Nissan, 2
    Master Truck
    Targi AutoSalon i AutoSerwis
    Zawody Monster Truck w Polsce, 43

Problemy techniczne