Nie moge odkręcić śrub w kołach

nie moge odkręcić śrub w kołach

22 Lis 2010, 14:35

kurcze chciałem sobie zmienic dzisiaj opony z letnich na zimowe a tu klapa :sad:
śruby sa nie do odkręcenia
odkręcałem je nogą standardowym kluczem na wyposażeniu auta i nie daje rady nawet skakałem po nim i nic śruby trzymają az miło ale tylko przednie tak trzymają odkręcilem z trudem 1 śrubę z tyłu juz opony wymienilem na zimowe odkręciłem je bez problemu nogą, zresztą z tyłu to ja juz kiedys odkręcałem kola i później sam je przykręcałem i to nie slabo nogą i jakos poszly bez problemów
ale z przodu mechanicy mi przykręcili pneumatykiem i wątpie zeby byly przykręcone z siłą 115Nm
co teraz zrobić?
piotrauto
Stały forumowicz

Re: Nie moge odkręcić śrub w kołach

22 Lis 2010, 18:08

No dopowiem ci jak nie umiesz pomyśleć :wink: Najprostszym sposobem na odkręcenie zapieczonej śrubki jest porostu zrobić przedłużenie klucza jakąś rurką stalową
(tylko jak ukręcisz to nie miej pretensji bo tez tak może się zdarzyć )
samurajsj700
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Nie moge odkręcić śrub w kołach

23 Lis 2010, 09:40

zrobilem tak juz i mi sie rurka zgieła
chodzi o to ze jak wkladam standardowy klucz na szczególnie na przednich kolach sruby sa jakby lekko za male do niego i są duże luzy i śruby juz sa wyrobione i porysowane i jak staram sie odkręcic to klucz wylatuje i sie troszke śruby zawsze ułamie
1 śruba jak puściła to aż strzeliło tylne kola bez problemu odkręciłem a przednie ani drgną
piotrauto
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili