Nie odpala auto twingo z 1996 centralka gazu odloączona

Nie odpala auto twingo z 1996 centralka gazu odloączona

17 Lis 2012, 20:06

Witam Mma problem uszkodzila mi sie centralka przelacznik od instalacji gazowej odlaczylem ja calkowcie i zostaly tylko kabelki teraz nie chce mi w ogole odpalic auto czy to mozliwe ze ma to zwiazek ? Chyba na samej beznynie bez tego powinien samochod odpalac i ruszac ?
Samsocho normlanie jechal tylko ciagle mi sie przelaczal z gazu na beznyne az wkoncu cos ruszuylem i przestala centralka dzialac po chwili samochod stanal odlacyzlem ja calkowcie i juz nie mozna jej zpowrotem wlaczyc czy da sie bez tego odpalic auto ?
sa tam rozne kolory kabli moze poprzez polaczenie jakihs da sie odpalic ? tak zeby tylko dojechal do gazownika bo teraz jest on bardzo daleko od niego ....
pytaczzz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1985
Auto: twingo

Re: Nie odpala auto twingo z 1996 centralka gazu odloączona

17 Lis 2012, 21:39

Instalacja gazowa odłącza zasilanie wtrysków.
Stosuje się 2 rozwiązania:
- odłącza się wspólny plus dla wtrysków
- montuje się emulator pracy wtryskiwaczy
Musisz sprawdzić czy jest iskra i czy wtryski pracują.
andrzej_124
Stały forumowicz

18 Lis 2012, 01:21

Ja jako laik nie bardzo rozumiem czy jest mozliwosc bym sam podlaczyl tak abym ddojechal na benzynie do gazownika ? centralka jaka tam byla to model EKO "W emu" jest tam 8 kabli r4ozne kolory. Czy przez polaczenie ktorychs z tych kabli odpali auto ? prosze o krok po kroku co zrobic by zadzaialalo o ile to mozliwe w ogole :)

Pozdrawiam
pytaczzz
Nowicjusz

18 Lis 2012, 10:13

Podłącz wszystko tak jak było a wyciągnij dodatkowy bezpiecznik zasilający instalację gazową.
Emulator wtrysków musi być podłączony, bez zasilania pracuje tak jak były fabrycznie podłączone wtryski.
andrzej_124
Stały forumowicz

22 Lis 2012, 23:31

Witam dziekuje za rady. Ostatecznie zholowalem auto do gazownika i wstawil mi nowa centralke i przekazinik. Nie wiem czy mnie licznik nie klamie ale czy mozliwa jest poprawa wydajnosci jesli jest zamontowana centralka nowa ? Gdy zaladowalem poprzednim razem za starej centralki gazu to przejechalem tak okolo 60-65 km a teraz juz na liczniku mam 75 kilometr i jeszcze jedzie na gazie czy to mozliwe ?
pytaczzz
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006