Nie przerejestrowanie auta w ciagu 30 dni

nie przerejestrowanie auta w ciagu 30 dni

05 Lis 2008, 12:08

Właśnie chciałbym się dowiedzieć czy poniosę jakieś konsekwencje jak nie przerejestruje auta w ciągu 30 dni umowę zalegalizowałem i OC już przepisałem na siebie i tablice są do wymiany bo są z innego powiatu.Bo słyszałem ze tak można jeździć ? czy to prawda ?
arti27
Nowicjusz

Re: nie przerejestrowanie auta w ciagu 30 dni

13 Lis 2008, 22:14

tak, możesz tak jeździć.

Jest przepis zobowiązujący do zgłoszenia zmiany w ciągu 30 dni ale nie ma żadnych konsekwencji jeżeli nie zarejestrujesz.
Pisałem o tym tutaj http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/1310

Najważniejsze to:
1. zapłacić podatek - 2% wartości rynkowej - NIE CENY UMOWY, jest na to
14 od daty kupna, wypełniamy druk PCC-3
2. mieć ważne OC
3. mieć ważny przegląd
4. mieć umowę kupna

oczywiście upierdliwy policjant, który zawsze ma rację może z tego zrobić użytek ale ustawa prawo o ruchu drogowym nie przewiduje żadnych sankcji

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

31 Lip 2009, 17:01

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, napiszę tutaj.

Mam auto na oku - 126p. Jest ono zarejestrowane i opłacone. Chcę je kupić, mimo iż nie mam jeszcze 18 lat. Nie mam bynajmniej zamiaru jeździć nim po drogach publicznych. Czy mogę je przerejestrować na siebie (rodzice odpadają, są za granicą) ? Co się stanie jeśli nie przerejestruję go? Muszę jedynie urząd skarbowy załatwić?

Nie chcę mieć jakiś nieprzyjemności... Aha, czy mogę go wyrejestrować bez uprzedniego przerejestrowania na moje nazwisko?
łejn
Początkujący

Miejscowość: Lbn
Prawo jazdy od: 06 01 2010

03 Sie 2009, 15:15

1. jako niepełnoletni nie możesz sam kupić samochodu.
Na umowie kupna musi być podpis rodzica z adnotacją "za niepełnoletnie dziecko imię i nazwisko rodzica"

2. jako niepełnoletni nie możesz też zarejestrować na siebie pojazdu - robi to w Twoim imieniu rodzic jak wyżej

3. nie możesz też sprzedać ani zgłosić sprzedaży (wyrejestrować) z tego samego powodu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

28 Lis 2009, 23:23

Czesc Darku mam do Ciebie podobne pytanie jak w temacie. Mianowicie kupilem samochod z waznym przegladem i OC, sprzedajacy przekazal mi polise, dopisalismy to nawet w umowie. w ciagu 14 dni oplacilem Skarbowke. I slyszalem, ze tak moge jezdzic do momentu, az nie skonczy mi sie polisa lub przeglad. Czy to prawda? Czy musze zawiadomic WK lub ubezpieczalnie? Z gory dzieki za pomoc, dodam ze minal juz miesiac od zakupu. Pozdrawiam
zaba323
Nowicjusz

Miejscowość: Zadupie

29 Lis 2009, 18:08

Jeżeli minęło 30 dni od dnia zakupu to:
1. już nie możesz zmienić firmy ubezpieczeniowej i zostajesz w niej do końca okresu ubezpieczenia.
2. jest obowiązek zgłoszenia zmiany danych - w Twoim przypadku zmiana właściciela - w urzędzie komunikacji. Nie zgłoszenie tego faktu jak na razie nie skutkuje jakimiś karami

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

• Re: nie przerejestrowanie auta w ciagu 30 dni

29 Lis 2009, 21:16

Zgloszenie zmiany danych wiaze sie z jakas oplata, czy tak nazywasz inaczej proces przerejestrowania? I co gdy przykladowa zlapie Mnie teraz policja? Czy cos moga mi zrobic lub dac mandat? Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
    zaba323
    Nowicjusz

Re: Nie przerejestrowanie auta w ciagu 30 dni

29 Lis 2009, 22:48

Jeżeli masz wazne OC to nic. Warto też wozić se sobą kopię umowy kupna-sprzedaży.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

29 Lis 2009, 22:52

No tak, ale co pokaze policji umowe ktora juz przekroczyla termin 30dni i nic? W tym wlasnie rzecz, ze wrazie co nie wiem czy lepiej pokazac czy mowic ze to np samochod wujka, ciotki czy kogos tam? Pozdrawiam
    zaba323
    Nowicjusz

30 Lis 2009, 11:07

Masz obowiązek w terminie 30 dni przerejestrować, ale nie ma za to żadnej kary. Policja bazuje na przepisach i musi mieć wytyczne co zrobić w takim przypadku. A nie może zrobić nic.

Policja sprawdza OC, przegląd i czy auto nie kradzione. Nic takiego u Ciebie nie występuje, więc jeździsz śmiało.
    A tak w ogóle, to idź przerejestruj to auto i miej święty spokój.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

30 Lis 2009, 21:11

gdzieś czytałem o możliwości ukarania mandatem za taki czyn ale nie spotkałem się z taką karą.
    Na pewno idea ukarania polega na tym, że robisz coś niezgodne z przepisem - prawo o ruchu drogowym. Nie znam natomiast przepisów i zasad dawania mandatów.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

05 Gru 2009, 23:40

Witam. mam ważne pytanie.
    Kupiłem samochód od innego uzytkownika. Samochód miał ubezpieczenie i zapłacona I ratę za 6 m-cy tj. do 9 KWIETNIA 2009 w firmie ,,A,, Ja kupiłem samochód od tegoż użytkownika w dniu 3 KWIETNIA 2009 i 4 kwietnia przy przerejestrowaniu ubezpieczyłem samochód w firmie ,,B,,(ubezpieczenia OC na swoje nazwisko wymagają bezwzględnie w Wydziale Komunikacji, bez tego nie ruszą z procedurą przerejestrowania). Tymczasem otrzymałem w Październiku pismo z firmy ,,A,, ze winien im jestem pieniądze za rezygnację z ubezpieczenia OC z powodu rezygnacji z ich polisy. Argument był taki ze , w przypadku złożenia wypowiedzenia w terminie 30 dni nod dnia nabycia pojazdu, umowa ubezpieczenia OC uległa rozwiązaniu po upływie 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu. Ochrona ubezpieczenia trwała więc do 3 MAJA 2009 czyli siedem miesiecy(miesiąc rozpoczęty uważa sie za pełny).w związku z tym mam im zapłacić składke za jeden miesiac 59 złotych.
    Jesli nie to przekazą mnie ws[półpracującej z nimi firmie windykacyjnej a w przypadku zamierzonego efektu do sądu i strasza mnie kosztami. Czy jest w Naszej kochanej Ojczyźnie takie prawo że mam mieć ubezpieczone auto w dwóch firmach jednocześnie io czy mam coś płacić firmie z która nigdy nie miałem i nie będę miał do czynienia. Bardzo proszę o opinie jeśli ktoś ma doświadczenia tego typu to może rade. Dzieki.
    wojtaszek
    wojtaszekz
    Nowicjusz

Miejscowość: Mielec

16 Gru 2009, 22:00

Witam, moje pytanie dotyczy OC, a mianowicie. Kupiłam auto (wrzesień 2009) na francuskich numerach, znajomy poradził, abym opłaciła OC i wówczas bede mogła nim jeżdzić zanim przeprowadze wszystkie pozostałe formalności. Tak też zrobiłam. W ciągu kolejnego tygodnia, bądź 2 tygodni wszystkie pozostałe papiery zostały załatwione. Jednak martwi mnie jedna rzecz, kilka dni temu spoglądnęłam na polisę OC i zorirntowałam się, że numer rejestracyjny na tej polisie jest ten francuski, a nie aktualny. Czy w tej sytuacji nie doczepi się policjant? czy ja powinnam coś z tym zrobić i co ?
    Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
    mardom
    Nowicjusz

Miejscowość: podkarpacie

aneks do umowy OC

16 Gru 2009, 22:18

jak zarejestrujesz samochód w kraju i będziesz miała polski numer rejestracyjny to zgłoś się do ubezpieczalnie na zrobienie aneksu do umowy - nowy, aktualny nr rejestracyjny.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

11 Sty 2010, 20:38

Dishman napisał(a):Masz obowiązek w terminie 30 dni przerejestrować, ale nie ma za to żadnej kary. Policja bazuje na przepisach i musi mieć wytyczne co zrobić w takim przypadku. A nie może zrobić nic.

Policja sprawdza OC, przegląd i czy auto nie kradzione. Nic takiego u Ciebie nie występuje, więc jeździsz śmiało.
    A tak w ogóle, to idź przerejestruj to auto i miej święty spokój.

Mylisz się.
    Tak jak piszesz wyżej masz obowiązek przerejestrować, a Policja może Cię ukarać, a nawet skierować sprawę do sądu, gdyż nieterminowe zgłoszenie jest wykroczeniem - przeczytajcie art. 78 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.
    jezor1
    Nowicjusz

Miejscowość: lubelskie

• Warto przeczytać
    • 106
      Fiat Freemont Cross
      Renault Clio
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 12
      Auta terenowo - przeprawowe