Nie widziałem policjanta

Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 21:22

Witam, piszę z pytaniem co mi grozi jeśli nie zatrzymałem się do kontroli drogowej z powodu gdyż nie zauważyłem policjanta, ponieważ słońce mocno świeciło mi na twarz i jechałem z odstępem ok.50 metrów od tira a policjanta zauważyłem dopiero jak miną ich tir, aa i jeszcze jedno nie jestem pewny czy kazał mi zjechać bo bardzo raziło mnie słońce i w pełni zobaczyłem go dopiero przejeżdżając obok, a mieli powody bo przekroczyłem prędkość o 15km/h
Yoshi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 Sty 2014, 18:37
Prawo jazdy od: 29 04 2013
Auto: Fiat Uno

Re: Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 22:08

Według prawa (i dla własnego spokoju psychicznego) powinieneś podjechać do najbliższej komendy lub zadzwonić, opowiedzieć co się stało i dlaczego się nie zatrzymałeś (nie mów, że przekroczyłeś prędkość) - tam się dowiesz czy faktycznie byłeś zatrzymywany.

Kodeks wykroczeń za niezatrzymanie się do kontroli straszy naganą, mandatem, punktami, grzywną, a nawet utratą prawa jazdy, czy aresztem.

PS: Być może zatrzymywali następnego po Tobie, jeśli nie zatrzymałbyś się do kontroli za chwilę usłyszałbyś najprawdopodobniej za sobą koguty, ale zgłosić to powinieneś.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 416
Zdjęcia: 4
Rejestracja: 10 Gru 2014, 16:22
Auto: Volvo S40

Re: Nie widziałem policjanta

07 Lip 2015, 22:16

Bardzo dziękuje za odpowiedź, zadzwonię jutro, raczej nie mogli wyjechać bo zatrzymali wcześniej typa i zastawił im wyjazd. Pozdrawiam. :)
Yoshi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 Sty 2014, 18:37
Prawo jazdy od: 29 04 2013
Auto: Fiat Uno
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
  Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti