Niedziałająca wycieraczka szyby tylnej Astra F

Niedziałająca wycieraczka szyby tylnej Astra F

20 Mar 2016, 19:12

Mam problem z niedziałającą wycieraczką szyby tylnej.Gdy zmieniam położenie przełącznika wycieraczek na uruchomienie wycieraczki szyby przedniej jest ok ale gdy przerzucę go na uruchomienie tylnej to wydobywa się dziwny dźwięk z przodu samochodu(spod maski) takie dziwne buczenie.Co to może być??Czy w prosty sposób mogę to naprawić??
Mechanik
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Niedziałająca wycieraczka szyby tylnej Astra F

20 Mar 2016, 22:41

Trzeba sprawdzić dokładnie skąd teń dźwięk się wydobywa. Ja obstawiam przekaźnik od tylnej wycieraczki. Bezpieczniki pewnie z przekaźnikami masz pod maską i tam sprawdź.

Tu masz wygląd skrzynki z bezpiecznikami z Astry F która znajduje się pod maską. Przekaźnik od tylnej wycieraczki jest chyba pod numerem 3, ale sprawdź jeszcze na rozpisce bezpieczników która lowinna być na wewnętrzen stronie pokrywy.

Image
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Kwi 2016, 13:47

Zalecam po prostu wymianę wycieraczki. Ale na jakąś porządną, ja mam z [reklama]Sa bardzo wytrzymałe i posiadają modele praktycznie do każdego typu auta.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 12 Kwi 2016, 10:16, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Tomas44
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

25 Kwi 2016, 18:27

Możesz faktycznie zacząć od wymiany bezpiecznika niedziałającej wycieraczki,przynajmniej sprawdzić jego stan,podobnie zresztą z przekaźnikiem. Obstawiam dwie rzeczy,że albo cały moduł będzie do wymiany ( przerabiałem to u siebie) albo sam silniczek. Pióra wycieraczek również możesz śmiało wymienić na te wysokiej jakości,akurat tym sie zajmujemy wiec chętnie pomożemy podczas wyboru.
HQaero
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...
    Tuning Show 2013 - Kraków / relacja Tuning Show 2013 - Kraków / relacja
    W tym roku Tuning Show 2013 w Krakowie odbyło się w słoneczny weekend w który wszyscy odwiedzający Targi mogli podziwiać niebywałe projekty samochodów właścicieli z takich krajów jak Czechy, Słowacja, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ferrari 599 GTB Fiorano
      Opel Adam, przód
      ROVER 416SI SEDAN
      Opel GTC Concept 2013 26