Niemieckie auto na Polskich drogach

18 Lip 2010, 18:38

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem nowy i mam ogromna prośbę o wyjaśnienie jednej kwestii i zacznę od wyjaśnienia.
Pracuje od początku lipca w nowej firmie i dostałem osobowy samochód służbowy do użytkowania ale samochód jest zarejestrowany na oddział firmy w Niemczech i ma niemieckie tablice rejestracyjne . Dostałe niemiecki dowód rejestracyjny i przegląd TUV który był zrobiony 30.04.2010 i jest ważny na 2 lata do 2012r. i nic więcej nie mam ani ubezpieczenia ani nic innego, jak się pytałem osoby która mi przekazywała samochód co z ubezpieczeniem to powiedział że polska policja nie ma żadnego prawa wołać ubezpieczenia. Teraz, czy mogę się tym autem poruszać bez obaw po naszych drogach czy muszę mieć to ubezpieczenie ? czy ono musi być wykupione w Niemczech ? czy można wykupić takie AC w Polsce ? i co z pomocą assistance ? co w razie jakiejś kolizji lub kradzieży ?
Proszę o pomoc co mam ewentualnie wyegzekwować od firmy żebym mógł poruszać się tym autem po naszych drogach.
mabro1
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź

19 Lip 2010, 04:21

w razie kontroli policji musisz okazać ubezpieczenie OC jeśli nie okażesz to 50zł mandatu i policjant piszę papiery do funduszu o sprawdzenie ubezpieczenia auta.jeśli nieubezpieczone to kara,a w razie kolizji brak wypłaty za poniesione szkody.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

19 Lip 2010, 07:18

czyli mam rozumieć że powinienem nieć tzw. nasze ubezpieczenie OC od firmy w której jest ubezpieczony samochód w Niemczech ? czy muszę wykupić w Polsce nowe OC na ten samochód ?
mabro1
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź

19 Lip 2010, 07:34

mabro1 napisał(a):OC od firmy w której jest ubezpieczony samochód w Niemczech

Jezeli samochód jest zarejestrowany i ubezpieczony w Niemczech nic nie musisz mieć od naszej firmy ubezpieczeniowej.Nie wiem w jaki sposób załatwiane jest to w Niemczech ale wiem dokładnie ze tak Ty jako osoba która porusza się samochodem po Niemczech na naszych nr.rej.czy wykupuje OC po przekroczeniu "granicy" i vice versa?
Musisz jedynie dowiedzieć się dokladnie u swoich chlebodawców w jaki sposób oni maja to rozwiązane i nic więcej... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Lip 2010, 22:06

musisz mieć potwierdzenie ubezpieczenia na papierze.a ty w swoim poście napisałeś że go nie masz.a w razie kontroli musisz go okazać.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań