[Honda Accord] Auto kangurzy/szarpie na niskich obrotach

29 Maj 2013, 10:18

Czesc.

Moje auto to:
Honda Accord, rok 2007
benzyna 2.0 155 KM

Mam problem z ktorym zmagam sie od 2 miesiecy. :/
Auto na niskich obrotach okolo 1.0-1.5k obrotow na kazdym biegu szaleje.
Jade na biegu, hamuje silnikiem, nie naciskam pedalu gazu, a auto samo gwaltownie szarpie, przyspieszajac i hamujac.
Jest to szczegolnie niebezpieczne, jak jade na biegu, dojezdzajac do skrzyzonania, naciskam pedal hamulca, a w tym samym momencie mam ten problem z szarpaniem. Auto wyrywa sie do przodu najpierw, prawie uderzam w auto przede mna, po czym hamuje. Teraz dojezdzajac do skrzyzowania, wbijam ostro hamulce. :/
Dzieje sie to na kazdym biegu praktycznie.

Kolejny objaw to...
Przy okolo 2k do 3k obrotow auto podskakuje, szarpie, kangurzy. Dzieje sie to tez na kazdym biegu, jak jade hamujac silnikiem (tylko bieg wbity i nic wiecej), lub jednostajnie dodajac gazu, lub na tempomacie. Nie ma roznicy. Zawsze ten problem jest. nie ma znaczenia czy silnik cieply, czy zimny, czy wilgotno jest, czy nie.

Co zrobilem do tej pory:
- 3 komplety swiec z ASO sprawdzone
- Cewki wymienione na probe w ASO
- Regulacja zaworow u kilku mechanikow
- Przepustnica wymieniona na inna
- upgrade softu komputera w ASO
- "stan techniczny" wg ASO idealny, oczywiscie patrzyli na brak jakikolwiek bledow
Mimo wszystkich tych rzeczy dalej problem jest.

Dodam, ze w miedzy czasie zagazowalem autko, myslalem, ze to problem z doplywem paliwa, lub co podobnego, ale problem na gazie jest ten sam.

Bylem z tym objawem w ASO to chlopaki sie poddali. Nic nei widza, komputer sprawny, wszystkie czujniki sa okay.

Co moge jeszcze sprawdzic/wymienic?
Mechanicy u ktorych bylem nie maja juz pomyslow.

Dodam jeszcze jedno... wydaje mi sie ze auto ma problemy z dynamicznoscia na niskich obrotach.
Mam wrazenie, ze auto muli. Szczegolnie jak ruszam spod swiatel. Zostaje w tyle. Albo ten typ tak ma i ciagnie ladnie tylko przy wysokich obrotach, albo to cos powiazanego.
Oczywiscie mowie tutaj o jezdzie na benzynie. Na gazie nawet tej dynamicznosci nie sprawdzam, bo nei chce sie zalamywac.

Aha... wszystkie problemy wystepuja na klimie, jak i bez zniej.
I podczas tych wszystkich problemow obroty na obrotomierzu nie faluja. Trzymaja stala wartosc.
przemo1983
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 155 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

30 Maj 2013, 14:57

Ja od razu skojarzyłem te objawy z układem rozrządu,poza tym o ile dobrze pamiętam,ten silnik miał problemy z trwałością wałka rozrządu obsługującego zawory wydechowe,może tutaj tkwić przyczyna,wytarte krzywki i problemy gotowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    W gąszczu znaków drogowych - interpretacja przepisów
    Każdy kierowca jest zobligowany, aby stosować się do znaków drogowych. To bardzo ważny element ruchu drogowego, który z wielu przyczyn może być lekceważony i niezauważany przez kierowców. Za niezastosowanie ...