Nietypowe: W124 vs. Focus

08 Paź 2012, 10:31

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.


Mam 22 lat, znalazłem się tutaj z problemem przy wyborze, otóż planuję zakup PIERWSZEGO auta, na które przeznaczyłbym do 10 000 zł.
Od dawna moim marzeniem jest Mercedes w124, w tym przypadku mógłby to być tylko 200D, 75km.
Z drugiej strony Focus mk1 1.8TDdi, 90km. Wielu z was pewnie zastanawia się dlaczego do w124 porównuję focusa. Dlatego, że jest w podobnej cenie, dość prosty silnik, a golf IV jest za drogi, więc z kompaktów tylko Ford. Chodzi mi głównie o to jak radziłby sobie w codziennym użytkowaniu Mercedes w124, wiem, że jest słaby przez 75km, ale to nie o to już chodzi, głównie o bezpieczeństwo, dużo aut nie ma poduszek, ale może przez duże gabaryty i blachy jest bezpieczny, to właśnie chciałbym wiedzieć, klimatyzacji też raczej nie znajdziemy. Jak wypada trwałość silnika ttdi i 200d lepiej kierować się marzeniem: nie mieć klimy, poduszek, czy wybrać cywilizowanego focusa, za te pieniądze można nawet znaleźć wersję ghia. Prosiłbym o rozważenie tych aut w różnych, jakie tylko przyjdą do głowy kategoriach:
-trwałość
-jakość wykonnia
-blacharka
-zużycie paliwa
-itp.,itd.
eldasensei
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1990
Auto: Mercedes w124 200D
Silnik: 2.0D 72KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1988

08 Paź 2012, 10:40

Lista wyposażenia dodatkowego w tym niecywilizowanym w124 zapewne przyćmiłaby każdą wersję gnija "cywilizowanego" fokusa. Śmieszą mnie takie porównania, te auta dzielą dwie klasy różnicy. W dodatku MB to premium marka.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

08 Paź 2012, 10:44

Jeśli chodzi o mierzenie bezpieczeństwa względem gabarytów auta to polecam ten film:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Wyposażenie będzie na podobnym poziomie z racji dużej różnicy wieku.

@jiGsaw
Mercedes lubi tak samo rdzę jak focus
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Paź 2012, 11:08

@jiGsaw, myślisz, że jestem idiotą i tego nie wiem? tłumaczę, że chodzi mi o wybór rozsądek vs. marzenie i widać jak znasz się na samochodach, jakie przyćmiła? 200d ma tylko wspomaganie, elektryczne lusterko prawe, abs i nic poza tym! focus ghia ma 4el. szyby, lusterka, klima, zazwyczaj 4 poduszki, podgrzewane fotele i wiele wiele więcej. BARDZIEJ CIĄGNIE MNIE DO TEGO WOLNEGO, GOŁEGO MERCEDESA, CHCĘ WIEDZIEĆ CO BARDZIEJ ZA NIM PRZEMAWIA
eldasensei
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1990
Auto: Mercedes w124 200D
Silnik: 2.0D 72KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1988

08 Paź 2012, 12:26

a kto broni znaleźć meśka z klimą poduchą ABSem, grzaniem tyłka, skrzynią auto/manual i 4maticem? do tego wybór między sedanem, ogromnym kombi i na prawdę stylowym coupe, nawet do 10 tysi się da, i silników do wyboru też masz multum nie tylko dychawiczne 2,0 pomijając fakt nawet OC (od 2.0 jest takie samo w zasadzie dla każdego silnika) za meśkiem przemawia niezajebliwość konstrukcji, a co do rdzy, wiele meśków widziałem ale w żadnym 2 letnim 124 nie widziałem zgnitych drzwi a w fokusie kilka już :mrgreen:
poza tym to raczej wybów między youngtimerem a bylejakim autem dla mas z troche lepszym zawiasem... dla mnie żaden wybór, zdecudowanie mesiek bije foczke w każdym calu, nawet 23 letni :ok:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

08 Paź 2012, 12:39

@pocieszny, dzięki za konkretną odpowiedź :D swoją drogą ciekawe, czy 250d byłby droższy w utrzymaniu od 200d, wtedy w takim 250 łatwiej o poduchy i klimę :D
[link do mobile.de wygasł] ciekawe jak z tymi po 1993 roku, ponoć nawalają pompy lucasa, chociaż, jakby patrzył na wszystko to nic by nie kupił :D
eldasensei
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1990
Auto: Mercedes w124 200D
Silnik: 2.0D 72KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1988
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    400 obserwacji, 40 decyzji i jeden błąd co dwie minuty
    Szacuje się, że typowy kierowca co dwie minuty dokonuje 400 obserwacji, podejmuje 40 decyzji i popełnia jeden błąd(1). Większość z tych decyzji podejmowana jest nieświadomie. Jest to proces wykorzystujący wcześniej wyuczone ...