Nietypowy problem

24 Lip 2010, 11:35

Witam, piszę bo mam taki trochę skomplikowany problem. Mianowicie mój tata nabył samochód od komisu(nie poprzez tylko od), nie zarejestrował go na siebie i nim jeździł dość długo, następnie, teraz, go sprzedał. Wiem, że jak nie zgłoszę tego do urzędu to konsekwencji nie będzie bo prawo nie przewiduje sankcji za niedopełnienie tego obowiązku, natomiast jeżeli chciałbym, żeby sprawa była załatwiona jak należy, jak to zrobić?

Musiałby najpierw zarejestrować go na siebie+opłacić podatek od wzbogacenia się żeby następnie go wyrejestrować na podstawie dok. sprzedaży? Z tym, że obowiązek opłacenia podatku przewiduje 1 miesiąc na te czynności... Lipa, nie wiem co zrobić...

Z góry dzięki za pomoc ;)
M_azu_R
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław

24 Lip 2010, 11:50

M_azu_R napisał(a):. Mianowicie mój tata nabył samochód od komisu

Na podstawie umowy kupna-sprzedazy czy była wystawiona faktura przez komis. :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Lip 2010, 12:56

FA była wystawiona
M_azu_R
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław

25 Lip 2010, 13:03

M_azu_R napisał(a):FA była wystawiona

Jezeli była wystawiona f-ra to jesteś w domu... :!: :!: :grin: W takim przypadku Ty nie musisz odwiedzac US bo to jest obowiązkiem komisu/wystawiającego f-rę/ opłacic nalezność w US.
M_azu_R napisał(a): teraz, go sprzedał
No i wszystko ok.Podejrzewam ze sprzedał go na podstawie umowy kupna-sprzedazy.Zeby nowy nabywca mogł go zarejestrować Twój starszy musi przekazac mu tez orginal tego rachunku bo inaczej nici z rejestracji... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Lip 2010, 23:07

Nawet nie wiesz jaką ulgę mi przyniosłeś ;) Zawsze muszę latać po ojcu wszystko naprawiać :D Dzięki!
M_azu_R
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego stres robi z nas gorszych kierowców?
    Obecna sytuacja jest dla wielu osób źródłem stresu. Wpływa on na naszą zdolność do prowadzenia samochodu. Stres pogarsza naszą koncentrację, a w przypadku osób, które reagują złością na sytuacje ...
    SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...