Niezaplacone oc od roku

Re: niezaplacone oc od roku

05 Lip 2011, 13:06

Saleta, w opisanej przez Ciebie sytuacji nie ma opcji „wymigania się”. Masz ustawowy obowiązek zapłacenia za polisę do czasu sprzedaży auta (po sprzedaży obowiązek dalszych opłat przechodzi na nowego właściciela).
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nakłada na każdego właściciela zarejestrowanego samochodu obowiązek posiadania polisy OC (bez dnia przerwy).
W sytuacji, gdy nie wypowiesz kończącej się polisy, każde towarzystwo ma obowiązek automatycznego jej przedłużenia na kolejny rok i ma prawo do składki za ochronę. Co więcej, Ciebie chroni przed karą ze strony UFG – bo zgodnie z prawem jeśli nie masz OC ta instytucja może na Ciebie nałożyć karę, która maksymalnie wynosi 500 euro.
To, co Ci radzę, to skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Ustal kwestie własności samochodu, czyli przedstaw dowód sprzedaży auta i podaj dane nowego właściciela. I poproś o kalkulację zaległości.

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu ze mną. Formularz kontaktowy znajduje się na oficjalnym blogu Link4.
Ekspert_Link4
Nowicjusz
 
Posty: 41
Rejestracja: 28 Maj 2010, 16:31
Miejscowość: Warszawa

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
  Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti