Niskie napięcie - pompa wspomagania

07 Lis 2015, 07:57

Witam, problem z pompą ciągnie się za mną od około roku. Nie interesowałem się za bardzo bo po ponownym uruchomieniu silnika wszystko było ok, ale dzisiaj po odpaleniu samochodu kierownica była zablokowana, kilka razy zgasilem samochód i ruszyło. Nagle wspomaganie padło i przygasalo radio. Kiedyś podłączyłem samochód pod vaga i wyskoczył błąd z niskim napięciem na pompie wspomagania. Czy mogę sprawdzić coś sam? Narazie słabo stoję z kasą, a przydałoby się naprawić samochód
fatall1ty
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 01 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Lis 2015, 15:18

Warto zacząć od sprawdzenia akumulatora - jakie ma napięcie rano przed uruchomieniem silnika po całonocnym postoju, potem po uruchomieniu silnika napięcie ładowania. Następnie podczas kręcenia kierownicą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    V Toyota Off-Road Festival - kolejny zlot fanów
    Piąty, jubileuszowy zlot fanów terenówek spod znaku Toyoty odbył się w miniony weekend we Włościejewkach niedaleko Poznania. Coroczna impreza przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników. Aż 125 ...
    Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback
    Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Volvo oprócz Volvo V40 R-Design, zostanie zaprezentowane całkowicie nowe Volvo V40 Cross Country. Ten crossover wyróżnia się podniesionym o 40 mm zawieszeniem ...