Nissan Almera - prawdopodobnie uszkodzenie sprzęgła

Nissan Almera - prawdopodobnie uszkodzenie sprzęgła

26 Cze 2013, 19:34

Witam,

Przez niedługi czas (może 5 minut) przejechałam na lekko zaciągniętym ręcznym. Poczułam charakterystyczny swąd, ale pojechałam dalej (oczywiście po natychmiastowym zwolnieniu ręcznego). Zatrzymałam się dopiero może po upływie 15-20 min na parkingu, postój 10min. Następnie ruszyłam, samochód jeździł bez szwanku jeszcze przez najbliższe 20min, po czym nagle padł. Ruszam z jedynki na skrzyżowaniu, skręcam w lewo, a tu pisk. Przeraźliwy. Ledwo jedzie, rwie się. ABS się świeci. Wrzucam dwójkę, dodaję gazu - nic. Obroty idą, a auto zwalnia.

... no i cóż to się mogło stać ? Czy to możliwe, że przez krótki przejazd na lekko nieodpuszczonym ręcznym poszła mi tarcza sprzęgła ?
pesteczka
Obserwowany

Auto: Nissan Almera

Re: Nissan Almera - prawdopodobnie uszkodzenie sprzęgła

05 Lip 2013, 14:06

Moim zdaniem rozleciały się mechanizmy od szczęk w tylnych bębnach hamulcowych. Poblokowało pewnie się tam wszystko. Trzeba to rozebrać ,kupić komplety naprawcze (gotowe),pewnie też nowe szczęki i powymieniać. Dodatkowo trzeba przejrzeć tłoczki czy się nie uszkodziły no i...reczny. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006