Nissan Navara 2,5 dci- zawór EGR i nie tylko :)

Moderatorzy: fourup, samurajsj700, fs.mod
  • Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Gwar-ze o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Buzz-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Nissan Navara 2,5 dci- zawór EGR i nie tylko :)

Post» 03 Cze 2009, 23:38

Navara bez filtra cząstek stałych :) Mając pewne doświadczenie w wyskrobywaniu łyżeczką do herbaty, koksu, syfu mazistego i wszelakiego szajsu z zaworu EGR w Renault Scenic 1,5 dci, postanowiłem nie truć prawdziwego przyjaciela!
Odkręciłem wspornik i rozkręciłem rurę przed chłodnicą EGR. Wyjąłem 3 blaszane uszczelki i zastąpiłem 3 kawałkami pełnej blachy kominowej- kwasowej.
Po skręceniu rury i zamontowania wspornika, odpaliłem potwora, by sprawdzić, czy czegoś nie wyświetla.
Nie wyświetla więc rrrruurrrraaa!
Im mniejsza jedzie pluskwa, tym większy siedzi w niej Kozak i tym trudniej wyczyścić fotel kierowcy.
rezysstor
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Maj 2009, 20:53
Miejscowość: Warszawa

Post» 04 Cze 2009, 08:20

zaślepienie zaworu EGR jest częstą praktyką, wprawdzie zwiększa emisję spalin ale kopcenie z rury jest mniejsze :wink:
SCARAB TEAM
www.scarabteam.pl
-------------------------------
www.facebook.com/pages/Scarab-Team/209713139054196
Awatar użytkownika
Karson
Moderator
Moderator
 
Posty: 2324
Zdjęcia: 20
Rejestracja: 03 Lis 2006, 23:36
Miejscowość: Kielce

Post» 09 Lip 2009, 21:36

Po przejechaniu paru tysięcy km, stwierdzam zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 0,5 l/ 100 km i może nieco większą dynamikę/moc, choć chodziło mi, o brak problemów z zakitowanym syfem EGR.
Im mniejsza jedzie pluskwa, tym większy siedzi w niej Kozak i tym trudniej wyczyścić fotel kierowcy.
rezysstor
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Maj 2009, 20:53
Miejscowość: Warszawa

 
  • Podobne tematy

Terenowe | Pick-Upy | 4x4 | Off-road