Nissan primera p-12 2.2dci Nie działa radio i cd.

Nissan primera p-12 2.2dci Nie działa radio i cd.

10 Paź 2016, 16:25

Witam . Przy zakupie auta radio i cd działało przez 1 m-c. Auto mam od 2 lat i nie narzekam na nie , ale brakuje muzyki jak również często wyświetla się napis SECURE. Elektromechanik dwa razy próbował wyeliminować ten problem , ale się nie udało tylko poszło z portfela. Nie wiem gdzie się udać z tym problemem ani od jakiej naprawy zacząć. Proszę o poradę i pomoc. Pozdrawiam Mariusz .
wędkzrz72
Obserwowany

Auto: nissan primera p-12
Silnik: 2.2dci 140km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Nissan primera p-12 2.2dci Nie działa radio i cd.

11 Paź 2016, 08:24

wędkzrz72 napisał(a):również często wyświetla się napis SECURE
Ten napis oznacza, że radio jest zablokowane albo uszkodzone.

Z tego co wiem jest ono firmy Clarion więc najlepiej zadzwonić do ich serwisu i powiedzą co i jak. Nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie mojemu koledze pomogli w firmie chyba 2N-Everpol. Miał podobny problem z radiem tyle że w Almerze. Możesz oczywiście poszukać kogoś kto ogarnia kodowanie i rozkodowywanie Clarionów.

Podpowiem jeszcze, że jak napis SECURE wyświetla się na żółtym tle to radio jest prawdopodobnie nie z tego samochodu i zostało podmienione. Jeżeli natomiast ten napis wyświetla się na tle zielonym to radio jest uszkodzone (spalony jakiś układ, końcówka mocy, problem z mechanizmem CD itp.)
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Nissan primera p-12 2.2dci Nie działa radio i cd.

19 Paź 2016, 12:24

Należy wpisać kod żeby uruchomić radio. Od tego mamy speców w odpowiednim dziale.
PS. do tego tematu też mamy osobny dział. Zapoznaj sie z tematyką działów na naszym forum.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Oklejenie Aut Litwa
      Summer Cars Party 2009
      Volkswagen Golf II, Night Power GP 2013