Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

04 Lip 2012, 10:19

Witam wszystkich. Mam pytanie co do Nissana Trade 3.0 TD z 1997 roku. Jest to kontener. W ciągu 2 lat musiałem wymienić 6 tarcz sprzęgłowych. Tarcze były orginalne firmy VALEO próbowałem tez LUK i Sachs i dalej nic. NA początku obrywały się okleiny od całego środka. a ostatnie 3 tarcze to sprężyny wypadały. Miesięcznie robię około 1500 kilometrów. Nie wiem co jest przyczyna tego. Zakładane były nowy docisk, łożyska i dalej nic. koło zamachowe tez było szlifowane i nic to nie pomogło. Mam prośbę jeżeli ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego co może być przyczyną bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!!
czarny86
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 07 2004
Auto: Nissan Trade

Re: Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

08 Lip 2012, 06:12

Musi być tzw.bicie,koło zamachowe było szlifowane,ale czy było wyważane?,poza tym ,tarcza sprzęgłowa musi być nałożona bardzo precyzyjnie,w tym celu stosuje się specjalny przyrząd centrujący i dopiero wciska tarczę sprzęgłową,ona musi być tak nałożona,by nie było wahnięcia nawet o milimetr.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...
    Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili