Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

04 Lip 2012, 11:19

Witam wszystkich. Mam pytanie co do Nissana Trade 3.0 TD z 1997 roku. Jest to kontener. W ciągu 2 lat musiałem wymienić 6 tarcz sprzęgłowych. Tarcze były orginalne firmy VALEO próbowałem tez LUK i Sachs i dalej nic. NA początku obrywały się okleiny od całego środka. a ostatnie 3 tarcze to sprężyny wypadały. Miesięcznie robię około 1500 kilometrów. Nie wiem co jest przyczyna tego. Zakładane były nowy docisk, łożyska i dalej nic. koło zamachowe tez było szlifowane i nic to nie pomogło. Mam prośbę jeżeli ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego co może być przyczyną bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!!
czarny86
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 07 2004
Auto: Nissan Trade

Re: Nissan Trade Kontener - Tarcza sprzegłowa

08 Lip 2012, 07:12

Musi być tzw.bicie,koło zamachowe było szlifowane,ale czy było wyważane?,poza tym ,tarcza sprzęgłowa musi być nałożona bardzo precyzyjnie,w tym celu stosuje się specjalny przyrząd centrujący i dopiero wciska tarczę sprzęgłową,ona musi być tak nałożona,by nie było wahnięcia nawet o milimetr.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo? Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo?
    Od pewnego czasu coraz częściej napotykamy określenie "silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona". Na czym polega ten cykl i dlaczego zmniejsza zużycie paliwa? Najbardziej dziś rozpowszechnione czterosuwowe silniki benzynowe ...
    Volvo V90 Cross Country w zimie Volvo V90 Cross Country w zimie
    Volvo V90 Cross Country powstał, by stawić czoło trudnym warunkom drogowym i pokonywać oblodzone i zaśnieżone szosy. Do tego miał być duży i komfortowy. Trzeba przyznać, że udał im się ten zabieg! Sami Szwedzi przyznają, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Jeep wojskowy
      Targi Motor Show Poznań
      fot1 (3)
      Batman - Monster Truck