No i mamy już jesień...

02 Lis 2008, 11:40

Piękna była u mnie wczorajsza pogoda :lol: , wymarzona na spacer nie samochód , a dziś białe mleko :roll:
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

03 Lis 2008, 20:39

Zgadza się...mgła...lekki wiaterek i deszczyk, przymrozki itd.
Trzeba powoli zmieniać opony na zimę coś mi się wydaję, bo może zastać Nas wcześniej, niż myślimy ;p pozdrawiam :)
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Lis 2008, 10:48

Przyznać trzeba, że jednak już mamy zimę..
Sophe
Nowicjusz
 
Posty: 9

19 Lis 2008, 21:08

Ekhm... no nie ma sie co spodziewać złotej polskiej jesieni gdy juz połowa listopada... :)
Ale ostatnimi laty i tak nie ma co narzekać, zimy są łagodne, nie to co kiedyś heh Syberia
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Zamość

19 Lis 2008, 21:51

Dokładnie, pamiętam jak byłam mała, tzn młoda, bo mała dalej jestem....i nie poszlismy do szkoły, do był taki lód, że przejść sie nie dało. To były zimy...
Sophe
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Lis 2008, 18:27

Klimat się zmienia...taka prawda.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje gazowe III generacji
    Najmniej popularny typ instalacji LPG, będący niejako pośrednim pomiędzy II a IV generacją. Trudno obecnie spotkać nowe takie zestawy, gdyż rynek zdominowały systemy sekwencyjne. W instalacji gazowej III generacji wyeliminowano ...

20 Lis 2008, 20:51

Gdzieś słyszałem opinie, że globalne ocieplenie klimatu tylko w minimalnym stopniu spowodowane jest działalnościa człowieka....

Być może to prawda, skoro tysiace lat temu zlodowacenie przyszło SAMO a poźniej klimat sam zaczał sie ocieplać, to ten proces TRWA NADAL :)
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Zamość

20 Lis 2008, 21:52

Wystarczy porównać sobie temperatury i klimat z przed nie tak odległego czasu, bo np. 10-30 lat...
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Lis 2008, 12:18

Ale trzeba mieć pojęcie, że wystarczy ocieplenie 1 stopniowe żeby wszystko w przyrodzie szalało. Oj za mało programów naukowych oglądacie..
3 stopnie więcej przewidują już za 50 lat a to oznacza, że huragany które zdarzały się raz na 100lat będą codziennością.
A to zaledwie początek..
Sophe
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Lis 2008, 12:19

Hajs napisał(a):Gdzieś słyszałem opinie, że globalne ocieplenie klimatu tylko w minimalnym stopniu spowodowane jest działalnościa człowieka....


A kogo? Przepraszam, samej przyrody? Jakby nas nie było...byłoby znacznie lepiej. Proszę pomyśleć o Amazonii, ale nie tylko...przecież to masakra..
Sophe
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Lis 2008, 16:56

Wróćmy na moment do przyczyny ocieplenia klimatu.
Wiadomo, że człowiek w pewnym stopniu przyczynił sie do globalnego ocieplenia, lecz trzeba zauważyć, że nie tylko przemysł jest jednym z głownych źródeł CO2, wszystkie aktywne wulkany na świecie emituja co roku ogromne ilosci dwutlenku węgla, a my na to wpływu nie mamy, tak samo pożary ogromnych połaci lasów i stepów, które w przyrodzie wystepuja od dawna.
Generalnie naukowcy sa podzielone na 2 grupy:
-uznajacych że natura jest głównym źródłem dwutlenku, a udział człowieka wynosi tylko 3,4%
-naukowcy z Międzynarodowego Zespołu ds. Klimatu połączonego z ONZ twierdzą, że dwutlenek węgla emitowany do atmosfery w coraz większej ilości jako skutek działalności człowieka, jest główna przyczyną efektu cieplarnianego
Oni przewidują, że jeżeli obecne tempo emisji CO2 nie ulegnie zmianie, to średnia temperatura Ziemi w roku 2100 może wzrosnąć o ok. 1.4 – 5.8 0'C a to byłaby juz katastrofa :/
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Zamość

22 Lis 2008, 19:30

Witam , wczoraj przywitała mnie gołoledź , :shock: wracając z pracy z dwójki , dziś minusowo , na dworze , opony do wymiany :)
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

23 Lis 2008, 20:20

Żegnamy jesień i witamy zimę ;p
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

27 Lis 2008, 10:15

Witamy zimę :D ....ja uwielbiam zimę , te z mrozami , aż skrzypi pod nogami, ale bez wiatrów :wink:
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

27 Lis 2008, 19:17

Zima to jest to:) Czekam tylko az przywali tym sniegiem:P
Brzoza
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Olsztyn