No i mamy już jesień...

13 Wrz 2008, 00:31

Chociaż niekalendarzowa...to na Dolnym Śląsku na drodze jest już jesień...najgorsze warunki-aż się jeździć nie chce ;p A jak tam wygląda sytuacja u Was? Pozdrawiam
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Wrz 2008, 12:56

W Warszawie tak samo 9 stopni na dworzu i do tego wiatr a na drzewach widać już kolorowe liście które lada dzień zaczną spadać. Na drogach jest niebezpiecznie szczególnie rano jak jest poranna rosa i spora wilgotność powietrza.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

13 Wrz 2008, 18:57

W Krakowie również jest duże ochłodzeni i nierzadko mocny wiatr, na szczęście drogi suche ;)
rally_jf
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Kraków

13 Wrz 2008, 22:48

No u mnie też temperatura ok.10 stopni. Zrobiło się już szaro i ponuro...zima powoli się zbliża ;p
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Wrz 2008, 22:52

ArteK napisał(a):W Warszawie tak samo 9 stopni na dworzu i do tego wiatr a na drzewach widać już kolorowe liście które lada dzień zaczną spadać. Na drogach jest niebezpiecznie szczególnie rano jak jest poranna rosa i spora wilgotność powietrza.


Dokładnie tak jak Artek napisał ... dziś to jakaś masakra była... Tak zimnooo
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

14 Wrz 2008, 17:00

Zimno? Masakra...aż się z domu nie chce wychodzić, dobrze, że ogrzewanie mam sprawne w aucie ;p bo inaczej to padaczka...
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...

24 Wrz 2008, 13:58

a ja to sie zastanawiam kiedy przyjdzie zamienić opony na zimowe, bo jak tak dalej będzie to w październiku będzie sypać ostry śnieg, a w listopadzie będziemy łopatami wykopywać samochody spod nawału zasp. Jak już nadchodzi ta jesień to zawsze trzeba mieć oczy naokoło głowy i myśleć chyba ze cztery razy szybciej niż się chce, mnie to zabija wieczne zmęczenie i senność no i po prostu czuję, że bezpiecznie to na drodze mi wyjątkowo nie jest
newbeattle
Nowicjusz
 
Posty: 13

09 Paź 2008, 14:49

dziś w małopolsce to luxus na drogach, pogoda jak marzenie w przeciwienstwie do zeszłego tygodnia
Danton
Nowicjusz
 
Posty: 14

22 Paź 2008, 18:59

Ostatnie dni w Warszawie należą do bardzo pięknych :) Mamy prawdziwą polską złotą jesień. Tylko temperatura rano daje się we znaki :/ Ale pomimo poprawy pogody jestem czujny i już kupiłem zimówki i mam przygotowany komplet kół :) Zdecydowałem się na Goodyeary bo wszyscy znajomi chwalą je a poza tym spotkałem się z pochlebnymi opiniami w różnych sklepach internetowych :) Już nie boję się zimy no chyba że znowu zaskoczy drogowców ;)
pele
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6

26 Paź 2008, 10:51

Rano jak wychodze z domu i jest około 2stopni ( kraków ) to fajnie się boczki zalicza:)
Baqś
 

26 Paź 2008, 22:09

A ja zastanawiam się,czy już zimówek nie założyć.Wprawdzie śniegu nie ma,ale przez większość doby jest ponizej 7 stopni
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Paź 2008, 18:48

Ja już zmieniłem i mam spokój, a jak kilka dni będzie jeszcze około 10 stopni to też da się jeździć. Plusem jest to że wcześniejsza zmiana to mniejsze kolejki w wulkanizacji no chyba że ktoś sam zmienia bo ma osobny komplet z felgami.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

30 Paź 2008, 21:42

Ja się jutro wybieram do pana mechanika bo u nas już były dni nieciekawe, a nie mam zamiaru boczkiem polatać....
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

01 Lis 2008, 18:28

ja już zmieniłem na zimówki. Wprawdzie to dopiero drugi sezon ale powoli staje sie to zwyczajem, że zmieniał ostatniego dnia października, żeby na groby jechać już na zimówkach :)
W tym roku już nie korzystałem z wulkanizacji bo zaopatrzyłem się w zeszłym roku w komplet kół z oponkami Goodyeara i teraz sam sobie zmieniam. Zastanawiam sie tylko czy nie warto było najpierw jechać i je wyważyć :/ W zeszłym roku od razu mi wyważyli. Kurcze, uświadomiłem sobie to dopiero teraz pisząc ten post. Co teraz robić? Jeździć ten sezon czy jednak pojechać i sprawdzić jak są wyważone?
renaultdriver
Nowicjusz
 
Posty: 2

01 Lis 2008, 21:05

Lepiej jedź na wyważanie, to duzo nie kosztuje i całego dnia Ci nie zajmie, a bedziesz spokojny o stan opon i prowadzenie całego auta.
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Zamość