Nowa akcyza a kupno auta

Nowa akcyza a kupno auta

04 Sty 2017, 09:52

Cześć, mam pytanie dotyczące obecnego kupna auta. Wiem że od 1 stycznia 2017 roku weszła czy też miała wejść nowa akcyza na auta. Z tego co wyczytałem po różnych serwisach to jeszcze nie weszła, ale już nie długo. Poprawcie jeżeli się mylę. Co jeżeli handlarz sprzedaje po 1 stycznia auto, ale ma w ogłoszeniu napisane że auto jest opłacone i przygotowane do rejestracji. Czy w tym przypadku nie trzeba płacić nowej akcyzy?
lighthammer89
Obserwowany

Auto: Brak

Re: Nowa akcyza a kupno auta

12 Sty 2017, 14:37

No akcyzę płacisz raz :D jeżeli sprzedawca zaplacil ją przed wprowadzenień nowej akcyzy to tyle jego szczescia. A wlasnie ma ktos 100 procentowe info czy weszła nowa akcyza bo ciezko znalezc jednoznaczna odpowiedz.
Auto powinno służyć do użytkowania a nie do pokazywania.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E60
Paliwo: Benzyna

Re: Nowa akcyza a kupno auta

12 Sty 2017, 14:44

Z tego co mi mówił hanlarz [o ile można mu wierzyć ;)] to jeszcze nie weszło ale wystarczy 1 wiadomość z góry i nastepnego dnia wchodzi akcyza.
lighthammer89
Obserwowany

Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co piesi robią na jezdni? Co piesi robią na jezdni?
    Może trudno w to uwierzyć, ale piesi leżą, siedzą i klęczą na jezdni. Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku zginęło w ten sposób w Polsce 81 osób, a 68 zostało rannych! Wśród wypadków spowodowanych ...
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      Motory do żużlu
      Chevrolet Corvette C7R, przód
      Monster Energy - Monster Truck