Nowa Mazda6 na Salonie Samochodowym w Paryżu 2012

Nowa Mazda6 na Salonie Samochodowym w Paryżu 2012

27 Wrz 2012, 09:19

Skonstruowana tak, aby użytkownik mógł poczuć z nią pełną jedność. Nowa Mazda6 to najbardziej zaawansowane do tej pory rozwiązania Odpowiedzialnego Zoom-Zoom – przyjemności z jazdy i dbałości o środowisko – oraz elektryzująca stylizacja KODO w samochodzie kluczowego segmentu C/D.

Image

Mazda6 łączy w sobie wygodę i komfort godne flagowego modelu marki z obowiązkową w każdej Maździe sportową, liniową charakterystyką. To pierwszy model Mazdy6 wyposażony we wszystkie elementy technologii SKYACTIV i pierwsza Mazda korzystająca z wyjątkowego systemu odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP. Oznacza to, że jest nie tylko mocniejsza, ale i bardziej oszczędna niż do tej pory. Projektanci i inżynierowie pracowali wspólnie, aby funkcje samochodu zawrzeć w oszałamiającej formie. Rezultat jest bezkompromisowy: ten samochód jest tak dobry, jak wygląda.

W Paryżu po raz pierwszy Mazda prezentuje obok siebie wersję sedan i Sport Kombi. Oba modele swoją wielkością, rozstawem osi, rozmiarami wnętrza, są na szczycie segmentu. Oznacza to najwyższy poziom komfortu dla kierowcy i pasażerów. A dzięki innowacjom SKYACTIV, nowa Mazda6 jest lżejsza od poprzedniej wersji, mimo powiększonych rozmiarów.

Image
POLECAMY Mazda6 Sport Kombi

Układy napędowe zoptymalizowano pod kątem zwiększenia mocy i zmniejszenia zużycia paliwa. Podwozie i struktury karoserii są sztywniejsze, dzięki większej zawartości stali wysokowytrzymałej w konstrukcji auta. Układ kierowniczy i zawieszenie łączą zwrotność przy niskich prędkościach ze stabilnością podczas szybkiej jazdy i podążaniem za wolą kierowcy w sposób niespotykany w segmencie C/D. A poza tym, że jest cichsza i bardziej opływowa, nowa Mazda6 to również lider segmentu w kwestiach bezpieczeństwa.

Charakterystyczny dla marki przód Mazdy6 i jej kształty wyrażające siłę, zwrotność i witalność – wrodzone cechy filozofii KODO – powodują, że od razu chce się zasiąść za kierownicą. A bezkompromisowe osiągi i zachowanie na drodze sprawią, że kierowcy nie będą zawiedzeni.

Image

Mazda6 - Oszałamiający, nowoczesny i funkcjonalny design

Nowy flagowy model Mazdy magnetycznie przyciąga kierowców. Debiutująca w Paryżu Mazda6, w obu wersjach nadwoziowych, została zaprojektowana tak, aby kierowca czuł się z nią jednością. Przykuwający uwagę wygląd to wcielenie motywu "KODO – dusza ruchu". Kształty Mazdy6 wynikają bezpośrednio z koncepcyjnych modeli TAKERI i SHINARI. Dzięki wydajnym technologiom SKYACTIV, nie trzeba żadnych wyrzeczeń – zarówno jeśli chodzi o osiągi, jak i o oszczędność paliwa.

Nowa Mazda6 – już trzeciej generacji – to równocześnie pierwszy seryjnie produkowany samochód wyposażony w i-ELOOP, wyjątkowy system odzyskiwania energii hamowania zaprojektowany prez Mazdę. To najnowszy dodatek do strategii Odpowiedzialnego Zoom-Zoom, będącej bazą do tworzenia oszczędnych i sprawiających przyjemność z jazdy samochodów. i-ELOOP dołącza do nowoczesnego systemu i-stop i zaprojektowanych w programie SKYACTIV silników, podwozi i karoserii (pierwszy raz zastosowanych w kompaktowym SUV-ie CX-5) i ustanawia nowe rekordy w oszczędności paliwa i poziomie emisji CO2 (3,9 l/100km i 104 g/km*) w najważniejszym w Europie segmencie C/D – nie pogarszając nawet minimalnie osiągów samochodu.

Image

Kierowcy dostrzegą wyjątkowo liniową charakterystykę jednostek SKYACTIV (dwóch diesli i trzech jednostek benzynowych) przenoszących moc na koła przez sześciobiegowe skrzynie ręczne lub automatyczne. Zastosowane w SKYACTIV-Chassis inteligentne wspomaganie kierownicy i nowoczesne zawieszenie zapewniają znakomite zachowanie i precyzyjną realizację zamiarów kierowcy. Tymczasem SKYACTIV-Body, zapewnia wiodące w klasie bezpieczeństwo, dzięki bardzo sztywnym strukturom przyjmującym uderzenie i innowacyjnym rozwiązaniom rozpraszającym energię z dala od kabiny pasażerskiej. Nowa Mazda6 pomaga również unikać wypadków, dzięki licznym systemom i technologiom poprawiającym bezpieczeństwo. A gdy kolizja staje się nieunikniona, Mazda6 stara się zmniejszyć jej skutki – dla pieszych, pasażerów, a nawet dla samego samochodu – do minimum.

Specjalnie dla samochodów zaprojektowanych zgodnie z KODO wprowadzono nowy kolor Soul Red Metallic. Dzięki wyjątkowej kompozycji daje on niespotykaną głębię, grę cieni i kontrastów, która podkreśla charakterystyczne linie Mazdy6.

Image

KODO nie jest jednak fasadą, za którą nic się nie kryje, jego połączenie z mocą, zwrotnością i sprawnością auta nie jest przypadkowe. We wnętrzu Mazdy6 forma łączy się z funkcją w nowym, wyjątkowo ergonomicznym kokpicie. Skonstruowano go tak, aby jazda była tak łatwa i przyjemna, jak to tylko możliwe. Wszystko jest dokładnie tam, gdzie powinno być, nawet przesunięte w tył (w stosunku do poprzedniej wersji) słupki A przyczyniają się do bezstresowej jazdy, dzięki zwiększeniu pola widzenia kierowcy. Z kolei pasażerom kabina oferuje przyjemną atmosferę, w której króluje sportowy komfort we wnętrzu o rozmiarach porównywalnych z największymi w segmencie i wyposażonym w najnowsze technologie informacyjno-rozrywkowe, w tym system dźwięku przestrzennego BOSE® z 11 głośnikami.

POLECAMY Mazda6 zaawansowana technologia i-ACTIVSENSE

Projektanci i inżynierowie Mazdy stworzyli wyjątkowe dzieło wzornictwa przemysłowego, którego wygląd natychmiast zdradza zaawansowanie ukrytych w nim technologii. To symbioza sportu, osiągów i wyrafinowania, która w chwili wejścia na europejski rynek segmentu C/D zrobi ogromne zamieszanie.

Zobacz zdjęcia » Galeria Mazda6
Image Image Image Image


źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
  Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti