Nowa skoda octavia IIFL 1,9tdi

12 Paź 2010, 20:32

zastanawiam sie nad zakupem octavii jak w temacie liftback w wersji ciezarowej tzn skorzystac z pelnego odpisu vatu jeszcze w tym roku...jak myslicie warto???? niby sie oplaca ale jednak sa to duze pieniadze...z drugiej strony co innego podobnego kupie za 55-60tys netto??
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 08:26

Cóż,jeśli będziesz na SKODĘ patrzył przez pryzmat SKODY ,to nawet nie kupuj!Jeśli jednak spojrzysz na nią przez pryzmat VW-gena,to pamiętaj :!: Jest to Bardzo Dobry samochód :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Paź 2010, 08:34

patrze na nia przez pryzmat duzego wydatku....zakup ,ubezpieczenie pelne 2 tys ,prowizja w kredycie 50/50 ok 3 tys...przeglady przez dwa lata tylko w skodzie a to kosztuje...wczesniej myslalem o a4 2006 rok ale to za 55 tys bedzie mialo 200-300tys w kolach a skodzianka nowka...a to ze to bardzo dobry samochod to wiem....smiem twierdzic ze lepszy niz passat w naszych polskich warunkach...
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 09:10

danielos ,śmiesz dobrze twierdzić :wink: Może i Passat obecny już gorszy nie jest,kiedyś był,jest większy to wiadomo,ale?!Ile trzeba za VW-gena zapłacić o AUDI nawet nie wspominam.Gdybym miał do wyboru tak jak to przedstawiłeś,to nawet bym się nie zastanawiał,widząc zwłaszcza,że bardzo dobrze orientujesz się, ile może mieć przebiegu kilkuletnie AUDI a pamiętaj o jednym.Kiedyś chciałem dowiedzieć się ile trzeba włożyć w AUDI A6,które ma ok.300 kkm przebiegu,tak by jeździć bezproblemowo i pewnie!Korzystając z dobrych mechaników (poza ASO)oraz z części dobrych producentów to koszt oscyluje ok.20 tyś zł.Możesz kupić nowiutkie autko ale możesz też Octavię np.3 letnią.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Paź 2010, 10:34

ta skoda 3letnia tez moze miec nie malo przebiegu bo to ulubieniec jeśli chodzi o auta firmowe.normalnie bym o nowym aucie nie myślał lecz jeśli mogę sobie odpisać caly vat to ta perspektywa kusi. silnik 1,9tdi jest rowniez swiadomym wyborem bo w te 2,0 tdi nawet jesli chodzi o nowe auto jakos nie wierze....dpf i inne cuda do zepsucia.....
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 11:12

Jeśli masz taka możliwość pieniężna i naprawdę dużo jeździsz to nowa skodzinka fajne autko. Octavie 3 letnią jak poszukasz to też pewno znajdziesz z udokumentowanym przebiegiem nie jakimś kosmicznym (zalezy jak bardzo sie go boisz ;) ). Kumpel ma Octavie II FL 2.0 TDI. Nalatał już prawie 180 tys i bardzo sobie chwali. Wczesniej jezdzil Octavia I 1.9 TDI ;). Co chyba dość pozytywnie świadczy o Octavi ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris na eksport do Ameryki Północnej
    Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico. Dostosowanie francuskiego zakładu do ...
    Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...

13 Paź 2010, 11:20

robie okolo 25tys rocznie....mozliwosci pieniezne przy nowej skodzianie wykorzystane bylyby na maxa i niestety na full opcję mnie nie stac...a przy uzywanej takową bym znalazl....z drugiej strony wieksze mozliwosci finansowe daje kupno nowego bo sa korzystne warunki...z uzywka trzeba miec cala kase odrazu...
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 11:28

Plusy i minusy. A moze kupno auta uzywanego zostawionego w rozliczeniu w salonie?
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

13 Paź 2010, 11:34

nie wiem czy znajde odpowiednia taka octavie a poza tym...w salonie uzywka bedzie droga...
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 12:44

Danielos masz rację,3 letnia Skoda może mieć 300kkm przebiegu ,kto sprzedaje 3 letnie Skody!? Jeśli dobrze zarabiasz i nie przewidujesz jakiegoś krachu,to ja bym się nie zastanawiał i nie żałował pieniędzy na nowiutkie autko,żal by mi było kasy tylko wtedy gdyby mi przyszło zapłacić ok.100 tyś.zł.Nowe auto to jest nowe auto :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Paź 2010, 13:13

Jeśli chodzi o Octavie II to nie wypowiem się o awaryjności bo zazwyczaj długo tymi autami nie jeździłem. Generalnie co do silnika :
- 1.9 TDi 105KM chodzi dobrze,
- 2.0 TDI 140KM chodzi bardzo dobrze
Spalanie z tego co udało mi się wyczuć jest podobne, w 2.0 TDi jest dużo momentu w związku z czym nie trzeba za bardzo deptać. Nie wiem jak jest w tej nowej Octavii, ale np. w przypadku 2007 w 1.9 TDi były skrzynie 5-tki a w 2.0 TDi 6-tki co jest plusem na korzyść 2.0 TDi.

A co konfrontacji nowa czy używka to trudno mi doradzić. Gdyby nie kratka nie miałby wątpliwości, że używka.

Wiadomo, że kupić bezwypadkowy w dieslu taki samochód z przebiegiem 70-80 tys. jest ciężko. W tym roku sprzedawałem takie samochody i 3-latki miały po 150-170 tys. km. Teraz równeiż mam taką Octavie ma 170 tys. km, ponieważ przy naszym polskich cenach nie jestem w stanie zaoferować klientowi małego przebiegu(w przypadku aut bezwypadkowych oczywiście). Ale ja uważam, że nie przebieg jest ważny a to czy o auto było dbane czy nie. Ewentualnie można kupić powypadkowe z małym przebiegiem, ale ja za tym nie jestem.

Co do przebiegów i możliwości zakupu aut 3-letnich zapraszam do poniższego wątku:
https://www.forumsamochodowe.pl/zakup-3- ... t38656.htm
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

13 Paź 2010, 13:19

za 2,0 tdi trzeba sporo doplacic....z 10tys...a tak 1,9tdi nowa mape wgram za 1,5tys zl i bede mial ok 140km ;)
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 16:45

Tak tylko kupując nowe i od razu wirusując z gwarancją może być problem ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

13 Paź 2010, 19:06

albo poczekam 2 latka albo zrobie tak ze po modyfikacji nie bedzie sladu jesli bedzie wizyta w serwisie (box) tylko ch...a ceny sztywne i nie da sie nic utargowac....bo niewiele juz zostalo aut z kratka u dilerow a koniec roku sie zbliza wielkimi krokami...
danielos 1987
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: LOMZA

13 Paź 2010, 19:57

Jeżeli zamierzaż oszczędzać przy zakupie auta to nie kupuj nowego bo przecież roczne takie same są o połowe tańsze...
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa