Nowe auto dla rodziny 2+2

Nowe auto dla rodziny 2+2

02 Paź 2016, 19:59

Witam!!
Od ponad miesiąca poszukuję odpowiedniego auta dla rodziny (2+2 i pies). Obecnie mamy 9 letnią Astrę H Kombi z silnikiem 1.3CDTI. Auto na codzień eksploatowane w mieście z przebiegiem dziennym: 10 km do pracy i z powrotem, wożenie dzieci na zajęcia i zakupy. Raz w tygodniu wyjazd weekendowy 100-200 km i raz na kwartał do rodziny trasa 400 km w jedną stronę. W wakacje tłukę z 5000 km.
Moje preferencje to prosta konstrukcja o dużej niezawodności z bagażnikiem ok. 500 l. Wolałbym auto wyższe w stylu MPV. Skłaniam się raczej ku benzynowym silnikom ale diesla nie wykluczam. Im taniej tym lepiej. Wyposażenie preferowane: bezpieczeństwo, klimatronik, tempomat, podstawowa elektryka - bajery i fajerwerki mogę sobie odpuścić. Auto na 10 lat eksploatacji lub dożywocie w rodzinie. Budżet max 60000 zł
Poszukiwania zacząłem od najtańszego na rynku TIPO - napaliłem się na niego widząc go na ulicy - jednak bliższe poznanie obnażyło siermiężne wykonanie - no i bagażnik w sedanie ograniczony blachami raczej nie da rady - w Astrze czuję się bardziej komfortowo. Przez chwilę gotów byłem zamówić Merivę - bagażnik wydał się spory jednak po zaaplikowaniu do wnętrza wózka ochłonąłem. Z MPV jeździłem ix20 i Vengą i C3Picasso - odczucia ok ale bagażnik niemal jak w Merry. C3 Picasso nawet mi się spodobał - tu z kolei silnik 1.2 3 cylindry rodzi obawę o bezawaryjną eksploatację na zakładany okres eksploatacji. Auto bardzo zrywne - fajnie przemieszcza się w mieście - design odpowiada żonie - mnie zalatuje gejem.
Wczoraj z kolei oglądałem Megane Grandtour Limited - do auta się zapada a nie zasiada - ale wygoda dla rodziny jest i bagażowe możliwości również. Auto na wypasie - ma wszystko co mi potrzebne a nawet więcej. Na minus można ją znaleść jedynie z silnikiem 1.2 tCe - znowu obawa :/ Cena w zakładanym budżecie tylko w Poznaniu. Nie było szans na jazdę próbną niestety.
Znalazłem też golasa Focusa Trend - lakier brzydki ale ogólnie auto ok - trochę siermiężnie wygląda w ubogiej wersji. Z kolei właściwości jezdne i wyciszenie bardzo ok. no i silnik 1.6 bez turbo rokuje lepiej nieco na przyszłość.
Ostatnio coraz częściej patrzę na rozwiązanie w stylu Partner/Berlingo - na co dzień jednak to zbyt duży wóz - ale wakacje z nim to raczej bajka. Wszyscy znajomi odradzają bo to "wóz drabiniasty" i "jak to wygląda" etc. Rzeczywiście trochę siermiężne no i jeździ się jak dostawczakiem - jednak z punktu widzenia kierowcy tylko skrzynia mi przeszkadzała z długim drążkiem. Diesel sprawdzony teraz z adBlue.
Może koledzy znają mają inne propozycje pod nasze potrzeby.
MOST74
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: 1.3 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Nowe auto dla rodziny 2+2

02 Paź 2016, 20:51

Ciężka sprawa, duże autko za niedużą kasę.
Nie myślałeś kupnie używanego np. dwuletniego czy trzyletniego autka? Dostaniesz jakąś zafirę, c-max'a, toyotę verso, które będą prawdopodobnie lepiej wyposażone i wykonane.
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

02 Paź 2016, 21:10

Owszem - na początku myślałem. Oglądałem scenika i roomstera. Pierwszy 1.5 dci 130 tys przebiegu - zachwycał w jeździe - miał wszystko co mi trzeba ale przyszła refleksja czy warto 35 tys wydać na 5 letni pojazd - gdy w swoim już przy 150 tys wymieniałem dwumasę i sprzęgło. Romster Scout był z 2015 roku z 5000 km przebiegu. Sprzedawca zapewniał, że tylko delikatnie draśnięty z tyłu. W salonie gdzie go sprzedawano dostałem info, że dziadek który go kupił dostał solidne uderzenie w tył - tak, że i dach był pofalowany. Był też Partner z 12 rocznika za 38000 - ten w zasadzie dobry, ale pierwszy właściciel ukrywał drobiazgi w stylu wymieniona maska i drzwi kierowcy na gwarancji - potem serwis potwierdził, że nic groźnego się nie wydarzylo ale ja nie lubię sekrecików sprzedawcy i odpuściłem.
Poza tym mam Astrę do rozliczenia ...nie mam czasu na sprzedaż. Jeździłem dwa miesiące z kartką i nic (auto glownie na zamkniętym osiedlu albo na parkingu w pracy. Raz też ogłosiłem i odzew śladowy - osoba, która przyjechała patrzyła na piasek w bagażniku z nad morza a nie na sprawność pojazdu :) Przy zakupie z salonu te ceregiele mi odpadają. Inna sprawa, że co salon to inna wycena (rozstrzał o 2 tys )
MOST74
Nowicjusz

03 Paź 2016, 12:56

Dobra opcja też są samochody demonstracyjne np.
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-demo- ... yvMe3.html
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

03 Paź 2016, 20:46

Właśnie na Kia zwróciłem uwagę. Wczoraj znalazłem Carensa za 66000 PLN. wykracza poza budżet ale auto zacne. Z kolei dziś dzwoniłem do pobliskiego salonu i dostałem propozycję by zarezerwować egzemplarz jeszcze w tym roku by go zafakturować w przyszłym. Auto musi być wybrane z pośród juz istniejących - nie może być zlecone do produkcji. Rzecz w tym, że w Pl obecnie nie ma takiego egzemplarza. Ma się pojawić na przełomie października i listopada. Carens miałby być w białym akrylu z wyposażeniem M i pakietem komfort z silnikiem 1.6 benzyna - cena zaproponowana przez jednego z dilerów to 63200. Dzwoniłem jeszcze do dwóch innych w nadziei na dalsze negocjacje jednak byli wręcz oburzeni, że dealer oferujący mi cenę 63 kPLN wróży z fusów zakładając wyprzedaż Carensa na poziomie rabatu 5 KPLN (tak było w ubiegłym roku) i ryzykuje własną stratę. Co o tym myślicie??

Budżet przekroczony - ale nie ma co Carensa porównywać do zwykłego kombi. Z drugiej strony wstępna wycena mojego obecnego auta mało satysfakcjonująca - 1.5 kpln poniżej wcześniejszych wycen - kombinują od tej strony :) Może ktoś chce kupić opla - sprzedam po minimum ;)
MOST74
Nowicjusz

03 Paź 2016, 23:28

Skoro wpadasz już na ceny powyżej 60k to sprawdź sobie mazdę cx-3. Z silnikiem 2.0/120km zaczyna się teraz od 68k, coś tam zbijesz z tego lub dołożysz wyposażenia w tej cenie. Ten sam silnik mam w "3" i nawet się to nie najgorzej odpycha przy spalaniu 50miasto/50trasa w granicach 6,7/100
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: Nowe auto dla rodziny 2+2

05 Paź 2016, 21:58

Mazda wypada drogo - nie jestem księdzem i moje zasoby nie są nieograniczone :)

Rozważam zakup Carensa jednak z 1.6 na bezpośrednim wtrysku. Czy da się coś taniej kupić pod te kryteria? Czy warto patrzeć na kombi ??
    MOST74
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck