Nowe auto do 40 tyś zł z klimą

Nowe auto do 40 tyś zł z klimą

29 Sie 2010, 19:42

Witam . Szukam nowego samochodu aut w cenie do 40 tysięcy . Ważne , aby miało klimę i silnik przynajmniej 80 konny . Da rade znaleśc jakiś samochód segmentu b w tej cenie . Na kompact nawet nie liczę :smile:

Proszę o jakieś propozycję :grin:
zuberek
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

Re: Nowe auto do 40 tyś zł z klimą

29 Sie 2010, 23:24

Jeżeli 40tys. zł. to absolutne maksimum to możesz mieć problem ze spełnieniem tych wszystkich warunków. Z segmentu A z klimą to pewnie coś znajdziesz ale z B będzie pewnie ciężko.
lucky_man
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

29 Sie 2010, 23:26

zuberek, chcesz diesla czy benzynę?
bigbrother

30 Sie 2010, 09:55

KIA Rio w wersji comfort. Ma prawie 100 koni, klimę i sporo innych bajerków. Wprawdzie przekroczysz budżet o ponad tysiąc zł, ale z drugiej strony idzie już powoli na koniec roku i we wrześniu-październiku zaczną się obniżki a dilerzy zaczną być bardziej skłonni do negocjacji:) A jeśli nie zależy ci aż tak bardzo na wyglądzie samochodu to zastanów się nad Dacią Logan - z maksymalnym wyposażeniem kupisz taką za 35-39 tys. w zależności czy diesel czy benzyna. To tyle jeśli chodzi o klasę B, z A wybór już będzie większy ale w zasadzie to samochody tylko na miasto - no i ciężej będzie znaleźć coś powyżej 80 koni bo niektóre z klasy A nawet tyle nie mają z najmocniejszymi silnikami:)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

30 Sie 2010, 10:45

Znalazłem :grin: Kia Venga . Tylko nie wiem czy się żonie spodoba :cool: Wyposażenie standardowe ma bardzo dobre , klima to wydatek 3000 zł to by było nieco ponad 42 tysiące . Jakby obniżyc 2 tysie to byłoby dobrze dodatkowo 7 lat gwarancji lub 150tyś km . Rocznie robię 10 to tego nawet jakbym chciał to nie wyjeżdże . Tylko że akurat wszystkie modele Kii mają jakieś promocje opócz Vengi . Ale zawsze chyba można jakoś się dogadac i te 2k spóścic może nawet więcej :grin: Tym bardziej że zbliża się koniec roku . Niestety ja do końca roku nie mogę czekac :wink: :wink:
zuberek
Nowicjusz

30 Sie 2010, 13:13

zuberek, zawsze możesz w salonach ponegocjować warunki i mogą trochę spuścić z ceny. Najlepiej w kilku salonach sprawdzić jaki upust są w stanie zrobić i wybrać ten, które zaoferuje najlepszą ofertę.
lucky_man
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Nowe auto do 40 tyś zł z klimą

30 Sie 2010, 13:42

Venga trzyma cenę i nie ma propmocji bo to nowy model, zresztą zbierający świetne opinie we wszystkich testach w prasie i internecie, stąd pewnie KIA nie zdecydowała się na jakiś upust. Bardzo fajnie wygląda w kolorze białym.

lucky_man dobrze ci radzi, najlepiej popytaj w kilku salonach, powiedz że sie wahasz czy kupić u jednego czy u drugiego i potrzebujesz jakiegoś "gratisa" na zachętę ;)

Od siebie dodam że zamiast brać wersję S za 40tys i dopłacać 3tys. za klimę, lepiej zastanowić się nad wersją M za 45tys. która ma klimę w standardzie, a także radio, sterowanie radiem w kole kierownicy, złącze USB, elektryczne lusterka (bardzo przydatne jeżeli z samochodu korzysta kilka osób), podgrzewane lusterka, podwójną podłogę w bagazniku, podłokietnik itp. To różnica 2tys., a w wyposażeniu naprawdę spora.

Tutaj masz artykuł o niej i zdjęcia takiej jednej w kolorze białym: http://motolokalizator.pl/aktualnosc/40 ... aun.kia.pl

żonie powinna się spodobać :P
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

30 Sie 2010, 14:47

Co do nowego samochodu to może być ciężko,zastanów się nad nad 2 letnim używanym. Wtedy możesz znaleźć fajnego Golfa V z bardzo dobrym wyposażeniem lub Focusa. I jeżeli już w tej kwocie to proponowałbym oczywiście diesla.
    PanSamochodzik1
    Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

31 Sie 2010, 13:57

Już nieaktualne :smile: Kupiłem dzisiaj Suzuki sx4 . Ma 3 latka i tylko 37 tyś km . Z polskiego salonu od kobiety full opcja z napędem :grin: za niecałe 40k
    zuberek
    Nowicjusz

31 Sie 2010, 20:38

I na tym polega magia uzywanych aut za 40 koła masz pełne pole do popisu od limuzyn po terenowe jestem za takim rozwiązaniem . Bo inaczej jeżdziły by w polsce w większości logany thalie fabie i h.. wie co jeszcze (może taty).Gratuluję wyboru bezawaryjności życzę.
    kris7777
    Początkujący

Miejscowość: śląsk

31 Sie 2010, 21:56

kris7777 napisał(a):za 40 koła masz pełne pole do popisu od limuzyn po terenowe

A po drodze składane z 2 czy 3 innych, po większej lub mniejszej przygodzie/ach itp. itd.
    Fakt wybór jest większy ale kupując nowe auto masz pewność, że z autem jest wszystko w porządku. Zwłaszcza, że niewiele osób wymienia regularnie samochód co 2 czy 3 lata... ;)
    lucky_man
    Początkujący

01 Wrz 2010, 12:07

Dokładnie, ludzie polecają te 2-3 latki a nie wiedzą jak naprawdę wygląda ich rynek.
    Gdyby rzeczywiście było tak różowo jak niektórzy piszą to mało kto kupowałby nowe auta.
    Uważam, że lepiej trochę dopłacić i wyjechać z salonu nową nieco uboższą wersją auta.
    Przykład w salonie Praska w Lublinie są wystawione Peugeot 407 i 308 oba z 2008r z tym, że 407 to 2.0HDI premium i kosztuje 45tys. zł a 308 trendy 1.6 HDI 90KM za 48tys. zł +lakier i klima automat.
    Dlaczego 407 jest tańsze skoro w salonie kosztowało o 50% więcej?
    bo ma przebieg ~120tys. km a 308 niewiele ponad 30tys. km.
    Za 6tys. więcej możemy wyjechać nowym z salonu tyle, że Presence ale też z klimą i to się IMHO bardziej opłaca.
    Zgłębiałem temat bo przy kupnie samochodu w pierwszej kolejności patrzyliśmy na te z komisów dealerskich i niestety w większości przypadków albo przebieg duży albo miał "coś" tam robione albo różnica w stosunku do nowego odpowiednika była zbyt mała.
    Takie jest moje zdanie poparte pewnymi doświadczeniami.
    Przy okazji gratuluję zakupu:)
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

01 Wrz 2010, 14:20

Pewności 100 % co do bezwypadkowości tego auta nie mam oczywiście :grin: Jednak oglądałem ten samo model za 7 tysięcy taniej bez napędu , sprowadzony z Francji ( tam większośc aut jest po wypadku ) no i samochód wyglądał tragicznie , porysowany , poniszczony , malowany , podrapany i powypadkowy :smile: To auto jest z polskiego salonu , jeszcze pachnie nowościa . Pani która nim jeździła ma sporo kasy i potrzebowała większego auta , a że może sobie na to pozwolic to jej sprawa . Ważne aby mi sie nie psuł . Bo Gośc który mi sprzedawał ( pracownik komisu i syn tej pani ) ręczył za ten samochód i podpisał oświadczenie że auto nie posiada żadnych wad ukrytych . Widocznie trafiła mi się okazja :grin: Nie był picowany , ani też po powodzi .

[ Dodano: 1 Wrzesień 2010, 14:26 ]
    Dziękuje bardzo .
    zuberek
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5