Nowe (lub prawie nowe) auto na trasę do 75.000 zł

07 Wrz 2014, 19:09

Hej!

Poszukuję samochodu do dojazdów do pracy i spowrotem "na trasie". Będzie tego 200 km dziennie, więc licząc średnio ok. 50.000 km na rok.

Musi to być coś w miarę reprezentacyjnego, ale bez przesady. Dlatego w grę wchodzi sedan lub od biedy hatchback, ale na pewno nie kombi.

Możliwości finansowe to ok. 75.000 zł, ale z kredytem, tak więc wchodzi w grę tylko coś nowego z salonu lub kilkuletniego z komisu dealerskiego.

Powiem szczerze, że nawet nie wiem od czego zacząć w poszukiwaniach. Przyglądałem się Skodzie Octavii III i KIA Cee'd owi, ale to tylko tak orientancyjnie.

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Chodzi mi przede wszystkim o to, aby auto było solidne, jak najmniej awaryjne się da i ekonomiczne w eksploatacji - przy takich przebiegach to mus. Wszystko pozostałe jest na drugim planie.
JediLoop
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 19:13

JediLoop napisał(a):Chodzi mi przede wszystkim o to, aby auto było solidne,

JediLoop napisał(a): Przyglądałem się Skodzie Octavii III

To się wyklucza...
Kia Ceed okej :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 19:16

Citroen C5 z 2.0 HDi
Dawid3456
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 30 09 1995
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: F.Mondeo MK4 / P.Boxer II
Silnik: 2.0 TDCi/160 HDi
Paliwo: Diesel

07 Wrz 2014, 19:23

Koniu napisał(a):Kia Ceed okej :ok:
Jaki wariant silnika byś mi polecił na tego typu przebiegi?
JediLoop
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 19:41

Na bank diesel, opłaci się :wink:
A może Hyundai i40?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają
    Każdy kierowca zna temat kontrolek które wyświetlają się na desce rozdzielczej (liczniku) przed każdym odpaleniem silnika. Nie są to jednak wszystkie kontrolki które możemy zobaczyć na naszym liczniku. Większość ...
    Oślepiające zimowe słońce
    Zimą jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne – oblodzoną i mokrą nawierzchnię, opady śniegu, niskie temperatury. Często przyczyną kolizji nie jest jednak żadna z tych rzeczy. Wielu kierowców zapomina, ...