Nowe opony Pirelli - najlepsi przyjaciele na zimę

Nowe opony Pirelli - najlepsi przyjaciele na zimę

03 Gru 2008, 23:48

Już najwyższy czas zadbać o przygotowanie samochodu do zimowej aury. W polskich warunkach klimatycznych konieczna jest sezonowa wymiana opon. Gdy temperatura spada poniżej 7ºC opona letnia traci swoją elastyczność i staje się twardsza, a co za tym idzie bardziej podatna na poślizg. Dobra opona zimowa musi gwarantować bezpieczeństwo jazdy na śniegu, lodzie oraz w trakcie mrozu. Okres zimy to także czas, kiedy jeździmy po mokrej, zamarzniętej lub błotnistej nawierzchni. Czas na ,,zimówki''!

Nowe opony Winter Sottozero Serie II są odpowiedzią Pirelli na wyzwania, jakie stawia przed kierowcami kapryśna aura w postaci anomalii klimatycznych, gdzie warunki pogodowe nie jednokrotnie nie odzwierciedlają pory roku oraz coraz bardziej rygorystyczne wymogi norm europejskich dotyczących motoryzacji.

Opony Sottozero Serie II to udoskonalona wersja modelu Winter Sottozero, które wprowadzone w Europie cztery lata temu, odniosły znaczny sukces. Nowy model dostępny jest w dwóch wersjach, dostosowanych do innych parametrów prędkości rozwijanych przez pojazdy: model W210/W240 przeznaczony jest dla samochodów klasy średniej i wyższej; model W270 do mocnych, szybkich samochodów najwyższej klasy i dla kierowców, którzy oczekują maksymalnych osiągów w każdych warunkach. Opona Sottozero Serii II została uznana za wzorową w testach opon zimowych, przeprowadzonych przez niemiecki tygodnik Auto Bild, natomiast polski miesięcznik Auto Motor i Sport oraz niemiecki Powercar uznał ją za oponę godną polecenia. Tacy producenci jak Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Maserati, Mercedes, Porsche i Volkswagen wybrali już nowe opony zimowe Pirelli na ogumienie montowane seryjnie.

Inżynierowie Pirelli konstruowali opony Winter Sottozero Serie II nie tylko z myślą o przyjemności jazdy i bezpieczeństwie w zimowych warunkach. Uwzględniono także szybkość reakcji opony na zmieniające się warunki atmosferyczne. Coraz częściej w okresie, kiedy należałoby spodziewać się opadów śniegu, następuje susza, a późną zimą lub wczesną jesienią zaskakują silne opady deszczu. Taka aura wymaga zaprojektowania tzw. „inteligentnych" opon. Winter Sottozero II gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo przy każdym stanie drogi w sezonie, kiedy temperatura spada poniżej 7ºC. Jest to temperatura powodująca zmianę właściwości nawierzchni drogowej, a także zachowania się opony. Winter Sottozero Serie II Pirelli to nie tylko zimowe opony, to opony niezastąpione w naszej strefie klimatycznej przez ponad pół roku.

źródło: Pirelli
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4298
Zdjęcia: 10186
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
  Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti