Nowe opony zimowe

Nowe opony zimowe

09 Gru 2013, 10:22

Witam, mam zamiar wymieniać opony w samochodzie opel vectra b na nowe. I mam problem z wyborem otóż u mnie na drodze są raczej straszne warunki, i wszystkie rodzaje śniegu znaczy kopny, zajeżdżony, śliski i oczywiście lód. Poszperałem w internecie i wybrałem kilka opon między innymi: Nokian WR D3, Kleber Krisalp HP2, Firestone Winterhawk, Rockstone S110, Kormoran Snowpro B2, Marangori Mateo HP, Barum Polaris 3 i Yokohama W.Drive V902. Które z tych opon polecacie na wymienione warunki drogowe, możecie też dopisać swoje w granicach do 200zł.
marcus1939
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 02 2013
Auto: Opel Vectra
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Nowe opony zimowe

09 Gru 2013, 15:52

Witam,
mogę polecić z własnego doświadczenia Nokian WR D3. Są to opony które mają bardzo dobrą przyczepność na każdym rodzaju śniegu. Mieszkam w terenie gdzie można spodziewać się wszystkiego. Cena i jakość naprawde w dobrej relacji. :idea:
Michalina
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 09 1954
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Audi A4
Rok produkcji: 2008

10 Gru 2013, 14:17

Wow!
A jakie to przyjąłeś kryteria, że w miejscu, gdzie występują duże opady śniegu, chciałbyś montować aż tyle różnych, a w większości bardzo kiepskich, opon?
Gumiarz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 06 1983
Auto: Suzuki Vitara

11 Gru 2013, 20:21

Gama produktów jak liczba ludzi w galeriach przed świętami.
Generalnie oprócz Nokiana nic niekawego nie widzę, ale musisz sprawdzić ze swoim rozmiarem czy w 200 zł się zmnieścisz.... bo nie wiedzę tego...
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

13 Gru 2013, 01:22

marcus1939 napisał(a):Kleber Krisalp HP2

Jeżdżę na takich trzeci sezon zimowy i mogę je z czystym sumieniem polecić. Kilka razy była sytuacja trudna do wyjechania ale oponki dawały radę. Całkiem nieźle się spisują na ośnieżonych drogach i ubitym śniegu.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

02 Sty 2014, 10:07

Zmienialiście teraz koła na zimówki? Mam dylemat bo widzę po swoich, że szybko się wycierają a śniegu, a nawet mrozu u mnie nie ma, czarny asfalt
Misial22
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 1988
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: BMW
Silnik: dobry
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

• Re: Nowe opony zimowe

02 Sty 2014, 21:35

Misial22 napisał(a):Zmienialiście teraz koła na zimówki? Mam dylemat bo widzę po swoich, że szybko się wycierają a śniegu, a nawet mrozu u mnie nie ma, czarny asfalt
    '

Hejka,

No i właśnie to jest stereotypowe myślenie. Opony zimowe nie służą tylko po jeździe na śniegu i lodzie - wtedy nazywałyby się pewnie śniegowe :) Opony należy zmieniać jeżeli temperatura spadnie poniżej 7 st. C w większości dni, a tak jest teraz i w nocy mamy przymrozki. Opony letnie poniżej w/w temp. tracą swoje właściwości przez co hamowanie - zwłascza awaryjne staje się dużo dłuższe. Co więcej samochód jest mniej stabilny w zakrętach i w ogóle przyczepność siada. Pomijam, że opony letnie trzymane na mrozie tracą nieodwracalnie swoje właściwości - tyle się mówi o prawidłowym przechowowyaniu opon - > jak ważna jest temperatura bo guma parcieje. Potem wszyscy się dziwią jak to jest, że opona jest popękana itd. Radzę wymienić :) Bezpieczniej bo jak zima nas odwiedzi nagle to będziesz chodził na piechotkę :D lub autobusikiem :)
    I na serio ja był wymienił! :D Chodzi o bezpieczeństwo także innych 8)
    slickrz
    Aktywny

04 Lut 2014, 15:51

Zgadzam się,jeżeli mamy sezon na opony zimowe to warto,a nawet trzeba je założyć,jeśli nie mamy- to czym prędzej kupić,najbardziej opłacalne jest to w sklepach internetowych gdzie wybór opon będzie szeroki a przy tym niższa cena.
    OponyImpolex
    Początkujący

Silnik: 1.9 140KM
    Typ: Hatchback

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5