Nowr auto, do 50 tyś, dylemat.

Re: Nowr auto, do 50 tyś, dylemat.

04 Maj 2016, 03:40

Argument gwarancji bawi mnie bardzo, bo trzeba ją czytać bardzo dokładnie, a pamiętam jeszcze w AŚ sprzed paru lat jak nadawali na ciekawe wyłączenia w ofercie Lancera i Outlandera właśnie. A ceny dotyczyły bodajże sprzęgła o ile dobrze pamiętam, oczywiście oryginałów, które wówczas były w kwotach kilkunastu tysięcy. Być może przez lata się to zmieniło, oby. Natomiast ubezpieczenie tego typu nie jest obowiązkowe, chociaż wiadomo, że aut za gotówkę się raczej nie kupuje, a przy kredytach i tak jest wymagane,.
MoonWalk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

04 Maj 2016, 08:42

MoonWalk napisał(a): A ceny dotyczyły bodajże sprzęgła o ile dobrze pamiętam, oczywiście oryginałów, które wówczas były w kwotach kilkunastu tysięc

Sprzęgła, klocki i tym podobne elementy eksploatacyjne są wyłączane z gwarancji w każdej marce, A wysokie ceny części dotyczą przeważnie diesli
(dwumas, wtryski, dpf), z czym się przecież zgodziłem. Elementy karoserii teraz są porównywalne cenowo do marek niemieckich i do tego zapłaci za to ubezpieczyciel w razie czego. Sprawdź aktualne ceny, bo widzę, że bazujesz na danych sprzed kilku lat.
Lancer, podobnie jak fluence i tipo jest autem bardzo prostym konstrukcyjnie i za bardzo nie ma co się w nim popsuć.
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

04 Maj 2016, 17:25

yeti65 napisał(a):przęgła, klocki i tym podobne elementy eksploatacyjne są wyłączane z gwarancji w każdej marce,

ale tylko jeśli awaria wynikała z wady fabrycznej, a nie zużycia eksploatacyjnego, tak, żeby nikt w cuda nie uwierzył :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 58
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili