Nowy lakier na dach

15 Maj 2013, 18:50

Witam
Popękał mi lakier na dachu od strony kierowcy (chociaż chyba nie ma to większego znaczenie). Musze coś z tym zrobić i wpadłem na pomysł żeby okleić dach folią na jakiś inny kolor niż nadwozie (modne się to ostatnio zrobiło;)). Auto o którym mowa to golf 4 w kolorze ciemnym niebieskim coś takiego >>>> http://www.tapeta-ciemny-golf-niebieski ... ski-4.jpeg
Auto 4/5 drzwiowe, kupiłem ładne felgi 17'' (czekają tylko na oponki) zamierzam również zmienić dokładkę zderzaka tył na ten z v6 ze względu na wcięci rury wydechowej, do tego jakaś nakładka na wydech oraz w przyszłości przyciemnię trochę szybki, poza tym polerka. Co myślicie o takim połączeniu?? Myślałem o jakimś ciemnym kolorku na dach (może czarny mat), myślę że nada mu trochę charakteru ale nie będzie się rzucał w ślepia. Proszę o opinie.

pozdrawiam
Knoper93
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Dobroń
Prawo jazdy: 14 02 2012
Auto: VW Golf 4
Silnik: 2.0 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Maj 2013, 21:16

Knoper93 napisał(a):Popękał mi lakier na dachu od strony kierowcy (chociaż chyba nie ma to większego znaczenie)

Tak naprawdę to z Twojego opisu nie wiadomo czy to jest rzeczywiście popękany lakier. Być może popękała ale szpachla która została nałożona podczas naprawy blacharskiej dachu. Ty chcesz na to nakleić folię , zamaskować - coś mi się wydaje że efekt będzie mierny bo pęknięcia wyjdą i tak w niedalekiej przyszłości.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Maj 2013, 13:49

Oczywiście wiem że przed przyklejeniem foli trzeba odpowiednio przygotować auto, pytanie nie dotyczyło tego jak to zrobić bo tym zajmie się fachowiec ale jaki kolorek pasował by na dach mojego auta. Daszek był szpachlowany przez poprzedniego właściciela (ponoć gałąź spadłą). Jednak zdążyłem się już rozmyślić i auto pozostanie całe w oryginalnym kolorze i do tego machnie się polerkę.

pozdrawiam
Knoper93
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Dobroń
Prawo jazdy: 14 02 2012
Auto: VW Golf 4
Silnik: 2.0 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

27 Cze 2013, 11:49

Tak szczerze mówiąc to chyba najlepsze rozwiązanie,lakieruj auto w oryginalnym kolorze,po czym daj polerkę,to w praktyce wyjdzie na dobre.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia
    Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...