Nowy Renault Megane

07 Sty 2009, 12:41

Witam,

przymierzam się do zakupu nowego Renault Megane, ale ponieważ nie znam się za bardzo na danych technicznych, proszę Was o pomoc.
Mam do wyboru dwie wersję:

1. moc 100 KM ( 5500 obr/min), masa własna 1205 kg, 148 Nm ( 4250 obr/min ), skrzynia 5-biegowa
2. moc 110 KM ( 6000 obr/min ), masa własna 1215 kg, 151 Nm ( 4250 obr/min ), skrzynia 6-biegowa

czy wersja z 100 KM nie będzie za bardzo mulasta jeżeli chodzi o dynamikę jazdy ( wyprzedzanie, przyśpieszanie itp. ) ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi,

pozdrawiam,

kaliq
kaliq
Nowicjusz
 
Posty: 1

08 Sty 2009, 08:29

To tylko 10km różnicy... Ja na twoim miejscu wziął bym 110 konną jednostkę...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

08 Sty 2009, 09:47

Ani jeden ani drugi silnik nie powinien być "mulasty", ale bolidu Kubicy z tego też nie będzie ;) różnica w mocy nie powinna być zbytnio odczuwalna, jednak ze względu na 6 biegową skrzynie również wziąłbym jednostke 110 konną. Ale jeżeli jeździsz raczej po mieście, a 6 bieg włączałbyś raz na miesiąc, to summa summarum bez sensu byłoby płacić więcej za coś czego się nie wykorzystuje.

PS. z tego co patrzyłem, ładny samochodzik z tej nowej meganki :wink:
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

08 Sty 2009, 19:48

6 biegów to wspaniała sprawa. Jeśli nie jest to dla ciebie ogromny problem finansowy to bierz tylko tą wersje ze 110 KM!!
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

08 Sty 2009, 20:06

Z podanych danych moim zdaniem nie odczujesz różnicy mocy. Jednostka 110 KM będzie delikatnie mocniejsza, ale to nie będzie specjalnie odczuwalne.

Ale teoria, teorią, a jak wygląda jazda i specyfika różnych skrzyń biegów, to już inna sprawa.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...