Nowy samochód do 40tyś

01 Paź 2008, 07:36

Witam,
W przyszłym roku zamierzam zakupić samochód. Przeznaczony będzie w większości na dojazdy do pracy i ewentualnie czasem wypady za miasto. Zależy mi by w miarę mało palił.
Zastanawiamy się z żoną nad nowym samochodem. Będzie to nasz pierwszy samochód. W grę wchodzi jedynie zakup na raty i górną granicę określiliśmy na 40tys zł.
Po przeglądnięciu większości ofert aut w tej cenie myślimy dosyć poważnie nad:
- nowym Seatem Ibizą (bardzo spodobał się nam jej wygląd jak również wyposażenie wersji "Stylance"
- nowa Mazda 2 - również ładny, no i Japończyk...
- ewentualnie Toyota Yaris
- wcześniej myśleliśmy o autku do 30tyś i bardzo podobała nam się Aygo lub C1

Czy macie może jakieś inne propozycje?
Czy w tej cenie może jednak lepiej kupić coś mało używanego?
Proszę Was o pomoc :?
sunnyluk
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Paź 2008, 10:39

yaris w ogole mi sie nie podoba :P

z seata bardziej bym wolal Toledo ( ostatnio kumpel kupil za 28 tyś roczniki kolo 2000-2001 i super chodzi , komfort ,cichutki i rodzinny )

ja osobiscie mysle nad MAZDA 6 bo na dniach chce kupić :) a ty czemu wolisz MAZDE 2 niz 6 ?? :>:>
thorgus
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Sosnowiec

01 Paź 2008, 12:29

thorgus napisał(a):yaris w ogole mi sie nie podoba :P

z seata bardziej bym wolal Toledo ( ostatnio kumpel kupil za 28 tyś roczniki kolo 2000-2001 i super chodzi , komfort ,cichutki i rodzinny )

ja osobiscie mysle nad MAZDA 6 bo na dniach chce kupić :) a ty czemu wolisz MAZDE 2 niz 6 ?? :>:>


chyba trochę nie zrozumiałeś ... chodzi o samochód nowy , nie stare toledo

z tych trzech zdecydowanie bym wziął ibize
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 252

01 Paź 2008, 12:47

thorgus napisał(a):yaris w ogole mi sie nie podoba :P

z seata bardziej bym wolal Toledo ( ostatnio kumpel kupil za 28 tyś roczniki kolo 2000-2001 i super chodzi , komfort ,cichutki i rodzinny )

ja osobiscie mysle nad MAZDA 6 bo na dniach chce kupić :) a ty czemu wolisz MAZDE 2 niz 6 ?? :>:>


Dlatego, że do 40 tys nie kupi nowej 6? :idea:

Ja bym wybrał mazdę, ew. Yaris. Jednak pamiętajcie, że na nowym sporo kasy się traci wyjeżdżając z salonu, może warto pomyśleć o lepszej wersji silnikowej i bogatszym wyposażeniu, ale w rocznym, dwuletnim samochodzie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Paź 2008, 14:19

sunnyluk napisał(a):Witam,
W przyszłym roku zamierzam zakupić samochód. Przeznaczony będzie w większości na dojazdy do pracy i ewentualnie czasem wypady za miasto. Zależy mi by w miarę mało palił.
Zastanawiamy się z żoną nad nowym samochodem. Będzie to nasz pierwszy samochód. W grę wchodzi jedynie zakup na raty i górną granicę określiliśmy na 40tys zł.
Po przeglądnięciu większości ofert aut w tej cenie myślimy dosyć poważnie nad:
- nowym Seatem Ibizą (bardzo spodobał się nam jej wygląd jak również wyposażenie wersji "Stylance"
- nowa Mazda 2 - również ładny, no i Japończyk...
- ewentualnie Toyota Yaris
- wcześniej myśleliśmy o autku do 30tyś i bardzo podobała nam się Aygo lub C1

Czy macie może jakieś inne propozycje?
Czy w tej cenie może jednak lepiej kupić coś mało używanego?
Proszę Was o pomoc :?


Pierwsza sprawa- za 40 tys.zł. kupisz co najwyżej Ibize z motorem 1.2 70KM. (klima manualna za dopłatą 4000zł.)
Druga sprawa- Mazda fajna ale mała,
Trzecia sprawa Yaris- jedyne co mi się w niej nie podoba to zegary na środku deski
No i czwarta sprawa- Polecam zakup Fiata Grande Punto Estiva 1.4 77KM. Za 39tys.zł masz auto z klimatyzacją, radiem sterowanym w kierownicy, bluetooth, elektryką szyb i lusterek(lusterka podgrzewane w kolorze nadwozia). Możliwe wersje silnikowe 1.2 65KM (37 tys.zł)1.4 77KM(cena j.w), lub 1.3 90KM Multijet(diesel) (około 46tys.zł)
Woj3k
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

01 Paź 2008, 14:37

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie :)
Po prostu z góry nastawiliśmy się na nowy, gdyż tyle słyszy się o różnych przekrętach z używanymi samochodami... nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Wiem, że za 40tys. mógłbym mieć dużo lepsze autko np. 3 letnie, które największy spadek wartości ma już za sobą.
Właśnie przeglądam net i zamiast Mazdy2 dużo bardziej podoba mi się Mazda3, którą do 40tys. można dostać już z roku 2006.
Nie musimy mieć auta dużego, limuzyny. Dzieci nie mamy i narazie się nie zanosi ;) Po prostu autko dla dwojga.

Jakoś nie mamy w ogóle przekonania do Fiatów i z góry odpadają.
Nowy Seat Ibiza za 40900zł (5drzw.) posiada też myślę sporo (oczywiście silnik tylko 1.2 w tej cenie):)::
Poduszka powietrzna kierowcy
Poduszka powietrzna pasażera
Poduszki powietrzne boczne
ABS
Wspomaganie kierownicy
Komputer pokładowy
Centralny zamek
boczne poduszki powietrzne chroniące również głowę pasażerów
dzielona i składana tylna kanapa
elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne
elektrycznie regulowane szyby przednie (system "One Touch")
elektrycznie regulowane szyby tylne
funkcja Coming Home
kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach (głębokość + wysokość)
klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia
komputer pokładowy
lampka oświetlająca wnętrze
obrotomierz
obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze nadwozia
preinstalacja do montażu radia + 6 głośników
przednie lampy przeciwmgielne (z funkcja doświetlania zakrętów)
przednie światła z podwójnym układem optycznym i chromowanym wnętrzem lamp
regulacja wysokości fotela kierowcy
składany kluczyk z możliwością oddzielnego otwarcia tylnej klapy bagażnika
sportowe koło kierownicy
sygnalizator pozostawionych włączonych świateł mijania
system ABS + EBV + MSR
system Isofix na tylnych siedzeniach
tempomat
tylne światła przeciwmgielne
tylny spoiler z trzecim światłem STOP
zamek centralny sterowany radiopilotem
zderzaki w kolorze nadwozia


No i co tu wybrać :shock: Mazda2, Mazda3 czy Nowa Ibiza... czy może coś innnego lecz oprócz: koreańskich, francuskich i fiatów :wink:
sunnyluk
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...

01 Paź 2008, 16:18

do jazdy miejskiej bierz Mazdę 2. spala do 4.3 litra, jest na tyle mała, że wszędzie się wciśnie, ale kierowca nie odczuwa ciasnoty w kabinie. Jak wyskoczysz za miasto to poczujesz nawet trochę konkretnej prędkości. dla Twoich wymagań w zupełności wystarczy
syrenka
Nowicjusz
 
Posty: 12

02 Paź 2008, 22:28

jeżeli masz wystarczająco kasy, łyknij megane II.
za 45 tyś. kupi się piękne, nowe autko, 3 lata gwarancji i do odsprzedaży :)
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP

02 Paź 2008, 22:50

Żeby stało 3 lata w serwisie i potem oddać za bezcen? Raczej nie jest to najlepsza opcja. Niech kupi jakiegoś japońca i tyle.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

03 Paź 2008, 07:11

O nie, tylko nie Renault, żadnego francuza nie chcemy.
Coraz bliżej kusi mnie Mazda 3, jest śliczna i po przeczytaniu wielu komentarzy myślę, że warto kupić taką 2 lub 3 letnią?
Czy rzeczywiście spalanie wersji 1.6 MZ-CD (Diesel) jest na poziomie 4,5,6 litrów?
sunnyluk
Nowicjusz
 
Posty: 6

03 Paź 2008, 07:58

Między czterema a pięcioma...

Maja mazda 6 z dwu litrówką pali 6/6.5 ;)
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP