Nowy samochód do 65 tys zł

12 Lip 2015, 20:48

Witam,

Stoję przed dylematem kupna nowego samochodu. Mój budżet to max 65 tys zł. Auto ma służyć głównie na wypady weekendowe za miasto (zazwyczaj do 300 km), ale chciałbym mieć jako taką wygodę przy podróży na duże odległości autostradą (głównie za granicę). Po mieście nie jeżdżę dużo - codziennie do pracy i z powrotem (ok. 16 km). Demonem prędkości nie jestem, ale zależy mi na na zapasie mocy i rozsądnym spalaniu.

Myślałem o następujących samochodach:
- Honda Civic
- Ford Focus
- Hyundai i30
- Toyota Auris

Co sądzicie o moich typach i co moglibyście polecić w podanych przeze mnie widełkach? Oczywiście mówimy o samochodach nowych - nie używanych.

Pozdrawiam
Ulisses
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Auto: Honda Civic
Silnik: 1,8 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lip 2015, 20:57

Pomijając walory wizualne
1. Civic (sprawdzony silnik, dobrze jedzie, mało pali, dobre prowadzenie, ogólna trwałość ale nienajlepsze plastiki, średniak jeśli chodzi o wygodę)
2. Focus ( sprawdzony silnik 1.6 125KM ale troszkę mułowaty, super prowadzenia, wygoda, dobre wykończenie, większe spalanie niż Civic)
3. i30 (dobry silnik, lepiej jedzie niż Focus, pali podobnie, da radę wpakować LPG, więc + jakbyś sprzedawał, wnętrze gorsze niż w Foce trochę, wygodny ale nie najlepiej się prowadzi
4. Auris (niby technologia okej, ale samo auto nijakie. Prowadzenie niby okej, wygoda niby okej, spalanie też ale to taki średniak we wszystkim, jednak dużo lepszy od VW/Audi ze wzgledu na normalne silniki)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Lip 2015, 21:31

Dzięki za odpowiedź.

Z zewnątrz najbardziej podoba mi się Civic, ale wydaje się mieć mało miejsca w środku (zwłaszcza na tylnej kanapie) no i tani nie jest.

Co masz na myśli pisząc o mułowatości Focusa? Dotychczas wydawał mi się najbardziej rozsądnym wyborem.

Myślałem jeszcze o Mazdzie 3, ale wówczas ciężko będzie się zmieścić w budżecie, a podobno dopiero silnik 2.0 165 KM pokazuje na co stać to auto.

Czy możesz polecić jeszcze jakieś samochody do rozważenia?
Ulisses
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Auto: Honda Civic
Silnik: 1,8 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lip 2015, 21:48

Ulisses napisał(a):Myślałem jeszcze o Mazdzie 3, ale wówczas ciężko będzie się zmieścić w budżecie, a podobno dopiero silnik 2.0 165 KM pokazuje na co stać to auto.


2.0 120KM wystarczy, gdzieś już robiono test na hamowni i wyszło, że auto wyszło z fabryki z mocą 20 koni wyższą.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lip 2015, 12:04

Mazda 3 z 120KM spokojnie daję radę i jest bardzo oszczędna - dla mnie typ numer jeden.

Jak cenisz precyzję prowadzenia to raczej odpadnie i30, bo ma mało komunikatywny układ kierowniczy i miękki zawias, który jest za to komfortowy. Ogólnie auto duże w środku, dobrze zmontowane z nie takich złych materiałów bez większych wad. Paleta silników bardzo trwała i sprawdzona (poza 1,4, bo niedawno z liftem wszedł nowy)

Najlepiej cenę będzie trzymać Honda i Mazda.

Focus najlepiej się prowadzi ale tak jak Koniu pisze słabo jedzie z tym silnikiem i trzeba brać z turbiną.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie
    FIAT 500 L - stylistycznie włoska nowość nawiązuje do miejskiej, kultowej 500-setki, jest autem zbudowanym z myślą o rodzinie. Będzie go można podziwiać podczas targów MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu. Większością wymiarów ...
    10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami
    Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów ...