Nubira I 1.6 gaśnie na benzynie. Na LPG chodzi bez problemu.

Nubira I 1.6 gaśnie na benzynie. Na LPG chodzi bez problemu.

26 Sie 2016, 20:16

Witam.
Mam problem z moją Nubirą 1.6 16v 106 KM benzyna + LPG. Raz chodzi na benzynie, a raz nie. Jak odpalam na benzynie to obroty spadają i żeby nie zgasła muszę przygazować i wtedy przełącza się na LPG. Na gazie chodzi dobrze, trzyma obroty, nie gaśnie, dobrze przyśpiesza, nie dławi się itd. Wczoraj odpaliłem ją na benzynie, pochodziła parę minut, nawet przejechałem kawałeczek po działce i nie zgasła.
W czym może być problem? Myślałem nad pompką paliwa.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Piotrekcy
Początkujący

Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Nubira I 1.6 gaśnie na benzynie. Na LPG chodzi bez problemu.

28 Sie 2016, 08:32

Przypominam sobie,że w Nubirach zasilanych lpg często dochodzi do uszkodzenia pomp paliwa,dpatego to raczej będzie to.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

28 Sie 2016, 10:22

Jeżeli na LPG silnik pracuje bez problemów, to winny jest układ zasilania benzyną. Czyli pompa, filtr, układ sterowania wtryskiwaczami. Może też być to wina sterownika LPG - nie zawsze może przełączyć instalację na Pb - podczas przełączania na LPG odcinane są wtryskiwacze benzynowe. Oprócz tego, w Nubirach LPG było robione tak, że pompa paliwa nie była wyłączana przy pracy silnika na LPG - chodzi o schładzanie wtryskiwaczy benzyny, żeby się nie zapiekły. I pompa paliwa lub czasem się spalić, w szczególności jak się jeździ z małą ilością benzyny w baku. Może to być też jakiś luz na bezpieczniku bądź przekaźniku od pompy - raz działa a raz nie.
Swoje poszukiwania zacznij od pompy paliwa, jak radzi kolega wyżej, a dokładniej najpierw sprawdź, czy do pompy dochodzi napięcie. Oczywiście w momencie, jak silnik nie będzie chciał pracować na benzynie. Kolejna rzecz w poszukiwaniach to wtryskiwacze benzyny.
Jaką masz instalację LPG - Bedini czy inną?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Sie 2016, 17:34

MotoAlbercik napisał(a):Jaką masz instalację LPG
BRC
Piotrekcy
Początkujący

28 Sie 2016, 17:52

Zdecydowanie zacznij od pompy, wina nie będzie leżeć po stronie układu lpg bezpośrednio, tylko raczej po stronie zasilania Pb.
Forumowicz
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

30 Sie 2016, 20:32

Póki co jest dobrze. Jedyne co zrobiłem to zatankowałem benzynę i przejechałem dzisiaj ze 100km na samej benzynie. Bez żadnych problemów. Możliwe że poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie i samochód benzyny nie wdział i może się wtryskiwacze pozalepiały?
Piotrekcy
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód