Numer homologacji pojazdu w dowodzie rejestracyjnym

Numer homologacji pojazdu w dowodzie rejestracyjnym

17 Lut 2016, 16:53

Mam na oku do kupienia auto osobowe. Podczas sprawdzania dokumentów pojazdu, a dokładnie dowodu rejestracyjnego zauważyłem że jest wbity nr świadectwa homologacji. Co to oznacza, czy jest wymagane takie świadectwo abym mógł kupić takie auto i go normalnie użytkować? co to jest to świadectwo, czy musi być to papier który mam wymagać od sprzedającego ?

Pytam dlatego bo sie po raz pierwszy z takim czymś spotykam w dowodzie rejestracyjnym.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 124
Auto: Opel Vectra C 1.8

Re: Numer homologacji pojazdu w dowodzie rejestracyjnym

17 Lut 2016, 18:20

krikus napisał(a):Podczas sprawdzania dokumentów pojazdu, a dokładnie dowodu rejestracyjnego zauważyłem że jest wbity nr świadectwa homologacji.
Normalka.... :ok:
krikus napisał(a):czy jest wymagane takie świadectwo abym mógł kupić takie auto i go normalnie użytkować?
Absolutnie nie.Myślę-podejrzewam ze w chwili obecnej znajduje sie ono w WK.Zostało ono tam"zabrane-zdeponowane"przy pierwszej rej.pojazdu/w zdecydowanej większości dotyczy ono pojazdu nowego ale nie tylko/.
krikus napisał(a):czy musi być to papier który mam wymagać od sprzedającego ?
Absolutnie nie... :!:
krikus napisał(a):co to jest to świadectwo,
Swiadectwo homo to jakby "metryka"pojazdu.Zawiera wszystkie dane pojazdu od a do z.Wystawiane jest przez producenta pojazdu.Myśle ze to chyba wszystko... :ok:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Numer homologacji pojazdu w dowodzie rejestracyjnym

17 Lut 2016, 21:20

Ok, dzięki za odpowiedź.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 124
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili