Audi A3 Sportback S line i Golf VI 1.4 TSI 122KM

27 Sty 2012, 20:08

Znalazłem taką oferte na allegro:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Proszę o jakieś opinie na temat zawodności tego modelu. Czy cena jest
uczciwa? Jeśli odradzacie kupno tego audika to jakie alternatywy w
takiej cenie?
To co jest napisane w opisie tej aukcji to mi odpowiada tylko mam
wątpliwości co dynamiki jazdy, czy rzeczywiście 1.6, 105KM zapewni
dobrą jazde?
Ostatnio edytowany przez bleze, 10 Lut 2012, 14:50, edytowano w sumie 1 raz
bleze
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Kobiór

27 Sty 2012, 20:15

musiałbyś go sprawdzić czy nie jest powypadkowy w jakimś warsztacie, bo jakoś mi sie nie chce wierzyć, że któś go sprzedał z tak niskim przebiegiem i tak szybko znudził się kolejnemu właścicielowi - ale nie mówie na 100%, że tak nie jest
wg mnie było tak, że kupił go rozbitego z przebiegiem 1555km i po prostu naprawił

a3 z tym silnikiem to spokojna i bezawaryjna eksploatacja z tego względu, że ten model zbiera dobre opinie pod względem trwałości, a silnik to sprawdzony 1,6, który bardzo dobrze znosi ewentualne zasilanie LPG ale o super przyśpieszeniach i elastyczności można zapomnieć chodź nie będzie zawalidrogą
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Lut 2012, 14:49

Jednak z niego zrezygnowałem.
Mam obecnie na oku Golfa VI, z silnikiem 1.4 TSI 122KM. Czytałem że te silniki sprzed 2010 miały jakieś wady. Proszę o Wasze opinie.
bleze
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Kobiór

10 Lut 2012, 16:34

Kolejny, który sądzi że zaraz po zakupie auta będą awarie i usterki takie, że wydatki przekroczą magiczne cyfry... To po co w ogóle kupować auto z takim nastawieniem, gdyż zaraz wyskoczy jakaś usterka...
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

10 Lut 2012, 17:00

S3AT ZAMILCZ w końcu!

Usterka dotyczyła rozciągających łańcuchów rozrządu więc dobrze by było sprawdzić czy auto miało już go naprawiany (jęsli kupiłeś używany sprzed 2010r)

Tu masz wiecej szczegółów:
http://www.auto-swiat.pl/1-silnik-14-ts ... i-awariami
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Lut 2012, 18:19

Szkoda , ze tak jest z tymi silnikami 1.4 . Golf (chociaż nigdy nie miałem nawet okazji w nim siedzieć) , w środku wydaje się być bardzo dobrze wykonanym autem , i tak też mówią eksperci . Nie dawno Golf właśnie z motorem 1.4 TSI trafił na listę aut które będą rozważał przy zakupie . Tyle , że na początku jest jakaś fascynacja , potem się czyta , i czyta i coraz więcej wątpliwości . Ale za dużo nie można gdybać , bo nic się nie kupi ;) .
Jeśli chodzi o porównanie ogóle A3 do Golfa VI , no to AUDI na pewno większy prestiż . No i wydaje mi się że trochę ładniejszy wygląd - kwestia gustu . Na allegro jest trochę takich Golfów z PL salonów , także warto popatrzeć i podzwonić , popytać czy te wady o których często się mówi zostały wyeliminowane .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Korytarz życia - droga ekspresowa, autostrada
    Gdy na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd ...