O lanosach

O lanosach

29 Cze 2013, 10:37

Żadnej fachowej porady się po Barolu nie spodziewajcie, stać go tylko na powtarzanie zasłyszanych opinii. Jego własne doswiadczenia dotyczą tylko fiatów i daewoo (i są to praktycznie jedyne godne polecenia auta)

Nie oczekujcie od niego wiele więcej, w tym temacie ująłem w zasadzie wszystko co Barol wie (lub zasłyszał na innych forach) o motoryzacji.

Kompendium wiedzy Barola:

Samochód z widocznymi oznakami tuningu "lekko nie miał" bo używał go "młody gniewny", co oznacza, że "lepiej go odpuścić" (czyt. nie należy go kupować)

Części do Roverów są bardzo tanie i można je kupić w aso Fiata

Szukasz auta za około 5000? "Lanos - bo częsci tanie, dobrze znoszą lpg i mają ocynk"

"W zagazowanych Fordach lubią wypalać sie gniazda zaworów"

"silnik 1.6 16v w oplach lubi wypić/wcinać olej"

"W starych japońcach, fordach i oplach szybko leci blacha"

"we francuzach uwaga na tylną belkę - regeneracja 700-1000zł"

"1,4 od fiata ma problemy ze smarowaniem wałka rozrządu"

"w punto uwaga na podłogę i progi - lubią się z rudą"

"astra II miała ocynk ale mimo to lubi rdzewieć"

"nie kupuje się japońca w gazie"

"1,4 w lanosie nie nadaje się do tej budy"

"vectra ma słabe blachy"

Trzeba też dodać, że Barol świetnie wyłapuje w proponowanych przez innych ogłoszeniach inny odcień drzwi niż reszty karoserii oraz szerokość szczelin między maską a błotnikiem, sam natomiast zwykle zabezpiecza sie podając "tylko link przykładowy"
stoperan86
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 11 1986
Auto: clio

Re: O lanosach

29 Cze 2013, 11:00

Czyżby numerOne podszywał się pod innym nickiem?
Faber
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

29 Cze 2013, 13:05

Też mi sie tak wydaje :mrgreen: jak widać pewna osoba mnie nie lubi ale mnie to rybka :)
Niektóre teksty są prawdziwe więc niewiem po co sie osmieszać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

29 Cze 2013, 13:19

numberone człowieku nie osmieszaj sie już na tym forum bo naprawde żałosny jesteś a barol czasami ma troche racji np:
"Części do Roverów są bardzo tanie i można je kupić w aso Fiata"
a co może nie? mam Rovera i z tym sie zgadzam.
""silnik 1.6 16v w oplach lubi wypić/wcinać olej"
owszem zdarza sie.
""we francuzach uwaga na tylną belkę - regeneracja 700-1000zł"
nigdy nie słyszałeś o tylnej belce? niewiesz ile kosztuje regeneracja? to zapraszam do mechanika.
""1,4 od fiata ma problemy ze smarowaniem wałka rozrządu"
najeżdziłem sie Fiatami i tutaj jest 100% racji.
""w punto uwaga na podłogę i progi - lubią się z rudą"
również 100% racji.
""astra II miała ocynk ale mimo to lubi rdzewieć"
o tym pisało paru użytkowników więc też 100% racja.
""1,4 w lanosie nie nadaje się do tej budy"
miałeś? jeżdziłeś? bo mi sie wydaje że nie.

A co do szczelin i lakieru no to niektórzy użytkownicy też wyłapują takie wady więc co sie czepiasz biednego chłopaka a sam lepszy nie jesteś co dałeś przykład już pare razy jaki to mocny jesteś za monitorem.

Szkoda że administracja nie wywaliła cie jeszcze z tego forum ale zawsze można sobie założyć drugie konto i spamować dalej.

A Ty Barol dobrze robisz,nie przejmuj sie jakimś idiotą,zresztą stali bywalcy wiedzą jaki kto jest.

Tyle ode mnie,pozdrawiam i życze miłego dnia.
TFSI
Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Cze 2013, 13:25

No właśnie, w sumie nie zauważyłem by w przytoczonych przykładach mijał się z prawdą a jako zadowolony użytkownik Daewoo i Fiatów nie widzę powodów by nie dzielił się swoimi doświadczeniami z ich eksploatacji.
Poza tym co cenne Barol jako jeden z niewielu stara się wypowiadać w tematach samochodów z którymi miał choć chwilę do czynienia.
Chłopak poświęca swój czas i stara się pomóc za darmo, to się ceni, pewnie wiele osób przekonał do zakupu danego auta, a Ty? 1 post na forum i zamiast pomocy nagonka.
Pozdrawiam.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Cze 2013, 15:19

numerOne w nowej postaci:D Chwilowo zamilkł, pewnie poleruje tigre na kolejny podryw :D tylko poczekać i każdy ze stałych bywalców forum zostanie obsmarowany:)) Barol nie przejmuj sie, wielu ludziom tu pomogłeś i fachowo doradziłeś za co pewnie są Ci wdzieczni.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Auto: BMW & ROVER
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami
    Jak trafić klipem reklamowym do inteligentnych odbiorców? Zbudować przekaz na pozytywnych uczuciach, wprawić w wibracje poczucie humoru i szybko zakończyć niespodzianką. Taki właśnie jest nowy, 30-sekundowy film reklamujący ...

• Re: O lanosach

30 Cze 2013, 10:59

Ale ja sie nie przejmuje :) a o tym że pomogłem to wiem bo czasami dostaje wiadomości na pw w celu pomocy wyboru auta i po pewnym czasie ludziska mi sami piszą że pomogłem i że auto jest spoko.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: jest kilka ;)
    Paliwo: Benzyna

29 Wrz 2013, 09:28

Barol o roverach
    19 Sie 2009, 18:07 Rover z tego co wiem to jest auto awaryjne

piszesz ze Twoim faworytem jest Rover ale z tego co wiem z tego forum to Rovery sa strasznie awaryjne no i rzadko kiedy je mozna spotkac na naszych drogach,

02 Maj 2010, 11:53 ten srebrny Rover też wygląda wporządku i cena też wporządku ale o nim sie nic nie wypowiem bo niewiem nic.

28 Mar 2012, 15:56 Rover na ogół jest ok ale może być problem z dostępnością części,

01 Sty 2013, 14:30 ja tylko wiem że pare osób z tego forum sie ze mną zgodzi że Rover ma problem z częściami. Np u mnie w mieście do Rovera ciężko jest o części.
    :ok:
    06 Cze 2013, 12:58 Tak ale pod warunkiem że kupisz zadbany egzemplarz,nawet z częściami nie ma większego problemu (są dostępne np w ASO Fiata).
    :lol:
    Czyli podsumowując rovery są strasznie awaryjne, ale ja o nich nic nie wiem, poza tym mają drogie i trudno dostępne częsci, które bez problemu można znaleźć w ASO fiata.
    Rovery jak sie okazuje z czasem nabierają wartości i przestają sie psuć.
    Idzcie lepiej po popcorn bo chłop się rozwija i będzie niezły ubaw :lol:
    stoperan86
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 11 1986
    Auto: clio
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili