Obudowa filtra polonez problem

12 Kwi 2009, 17:53

witam dzisiaj wczoraj wyłamało mi sie ta zapadka co jest w obydowie filtra powietrza polonez caro na gazniku czy ma to jakies znaczenie wymienic na nowy????Pomocy
adas080988
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Miejscowość: Chorzów
  • 12 Kwi 2009, 19:48

    Jeśli nie masz dziury w obudowie to nie trap rozczochranej,jeśli jest to sobie ją zaklej gdyż pierwsze ,silnik będzie słabszy a filtr nie będzie filtrowal powietrza ,czym to grozi?Chyba wiesz ,zatarciem .
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    12 Kwi 2009, 21:00

    Zapadka w obudowie filtra powietrza...Chodzi ci o termostat?To,co jest na wlocie w obudowie filtra?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Kwi 2009, 21:23

    w obudowie filtra jest klapka która zamyka ciepłe lub zimne powietrze a dalej jakis czujnik!!!! a t klapka mi wypadła połamała sie w obudowie posiadam dwie dziurki małem do pory gdy sie to nie połąmało obroty były ok stabilne 1000 a teraz nawet czasem zgasnie lub spadaj do 500 pozdrawiam
    adas080988
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 60
    Miejscowość: Chorzów

    12 Kwi 2009, 21:32

    No to chodzi ci o termostat.Ten czujnik(taki podłużnyn,okrągły bolec),to jest czujnik temperatury powietrza i reguluje on uchyleniem tej klapki.Jak silnik jest zimny,to jest zamknięty wlot powietrza z zewnątrz,a jest uchylona ta klapka od strony wlotu silnika.W miarę nagrzewania się silnika,klapka od strony silnika zaczyna się zamykać,a otwiera się klapka od strony wlotu powietrza od zewnątrz,czyli zimnego.
    Można to kupić jako część zamienną.Tyle tylko jest utrudnienie,że oryginalnie jest to na nity,a ty będziesz musiał przymocować to na śrubkach chyba 6.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Kwi 2009, 21:50

    ta jest to na nity ale ja mam nitownice i to zanituje sowrotem a moze jeszczze jat ta klapka sie nazywa gdzie moge ja kupic bo ten boleb dalej jest tam
    adas080988
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 60
    Miejscowość: Chorzów
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

    13 Kwi 2009, 12:08

    Samej klapki raczej nie kupisz,chyba,że na złomie kupisz całość i ją wymontujesz.Musisz kupić całość,czyli to czarne,plastikowe,które jest przymocowane do obudowy filtra.Nazywa się to termostat powietrza.Nie jest to drogie i warto kupićcałość,ponieważ nie wiadomo,czy ten czujnik powietrza jest sprawny.Chyba,że sprawdzałeś i wiesz,na 100%,że działa,to opłaca ci się kupić to na złomie i przełożyć tylko samą klapkę.Ale jeżeli nie masz pewności co do tego czujnika,to na złomie nie co kupować i zakładać całości,ponieważ nie masz pewności,czy ten złomowy czujnik jest sprawny.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    22 Kwi 2009, 06:10

    dzięki za rady juz wszystko ok wymieniłem tak jak mówiłes i gra dzieki :smile: :smile: :smile:
    adas080988
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 60
    Miejscowość: Chorzów