Oc a stary blankiet prawka

28 Cze 2009, 15:28

Witam serdecznie!

Sytuacja wyglada tak.

Zdalem prawko miesiac temu i teraz chce kupic samochod i chce zarejestrowac go na moja Mame jako wlasciciela i na mnie jako wspolwlasciciela i ubezpiecznie tak samo, ale moja Mama zrobila prawko w 1979r. od tamtej pory nie jezdzila ani nie ubezpieczala zadnego samochodu, nie wymienila tez prawa jazdy kiedy byl na to czas.

Czy znizki jakie jej narosly przez te lata sa dalej aktualne nawet jesli nie wymienila prawa jazdy na nowy blankiet?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam!
numer
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wwa

28 Cze 2009, 16:54

jeżeli mama nie ubezpieczała na siebie żadnego samochodu to nie ma żadnych zniżek bo te są za bezszkodową jazdę ale pod warunkiem, że jest się gdzieś ubezpieczonym.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

28 Cze 2009, 17:11

dziekuje za odp.

Ale czy przypadkiem znizki nie naliczaja sie takze poprzez lata posiadania prawa jazdy nawet jesli ktos nie ubezpieczal zadnego samochodu?
numer
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wwa

28 Cze 2009, 18:39

Nie, dochodzi tylko kwestia wieku. Drożej mają młodzi mężczyźni, czyli np. Ty. Bo uznaje się, że jeżdżą bardziej niebezpiecznie, niż starsi wiekowo.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Cze 2009, 00:24

fakt posiadania prawa jazdy nie ma znaczenia do zniżek w OC - liczy się bezszkodowa jazda a to trzeba udowodnić polisami OC

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

30 Cze 2009, 19:03

Mama nie ubezpieczała ale może tata ubezpieczał? Jeśli mają wspólnotę majątkową to mama ma te same zniżki co tata.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie podróżować w ciąży?
    Kobiety spodziewające się dziecka powinny wiedzieć, jak bezpiecznie podróżować zarówno za kierownicą, jak i na fotelu pasażera. Jak więc podróżować bezpiecznie w ciąży? Oto nasze wskazówki: Pasy ...
    Volkswagen Golf R Cabriolet
    Volkswagen zaprezentował najszybszego kabrioleta w historii marki. Golf Cabriolet w wersji R posiada silnik 2.0 TSI o mocy 195 kW/ 265 KM i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,4 s. Wszystkie modele produkowane z oznaczeniem ...

30 Cze 2009, 21:03

Kubuch napisał(a):Jeśli mają wspólnotę majątkową to mama ma te same zniżki co tata.

No co Ty? :mrgreen:
Tutaj to już chyba Cię wyobraźnia poniosła. Tak mi się wydaje przynajmniej :lol:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

30 Cze 2009, 21:12

Dishman napisał(a):Tak mi się wydaje przynajmniej :lol:


Skoro wydaje Ci się a nie wiesz to po co podważasz moją wypowiedź? HDI Asekuracja na 100% honoruje zniżki współmałżonków.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013