Oc auta , pytanie

23 Maj 2010, 20:28

witam,kupilam autko i zamierzam sie do rejetracji ale auto nie ma juz waznego ubezpieczenia, a potrzebuje przeglad zrobic i podjechac nim jeszcze do mechanika, przedtem byl ubezpieczony w Uniqa na miesiac czasu ,auto jest sprowadzone z EU. czy jest mozliwosc ubezpieczenia na 30 dni jeszcze bo chuyba nie da sie go oplacic na rok na zagranicznych numerach?
janet66
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Polska

24 Maj 2010, 12:00

można na miesiąc ubezpieczyć ale takie ubezpieczenie to daje spokój tylko przy kontroli policji a w przypadku kolizji na 99,99% nie dostaniesz kasy.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

24 Maj 2010, 18:12

jeszcze mam pytanie, jestem z tata wspolwlascicielem,czy do odbioru z UC i US musi byc czy wystarczy tylko ja? i przeglad jest wymagany o rejestracji? A I z UC potrzebne do US wiec trzeba jakby 1 dzien czekac?
janet66
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Polska

25 Maj 2010, 13:52

Witaj.mozesz to robic sam.UC załatwiasz na biezaco.US gdzie oddajesz wszystkie orginalne dokumenty,ma 7-dni nawydanie ciVAT-25.Przegląd jak najbardziej jest wymagany WK musi wiedzieć ze pojazd jest dopuszczony do ruchu.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

01 Cze 2010, 08:46

ryba1977 napisał(a):można na miesiąc ubezpieczyć ale takie ubezpieczenie to daje spokój tylko przy kontroli policji a w przypadku kolizji na 99,99% nie dostaniesz kasy.

Przy kolizji z jego winy i tak z oc nie jest wypłacane tylko ac a tego nie posiada tak wiec nie dostanie nic a gdy byłaby kolizja nie z jego winy (odpukać) to kasę dostaje z oc sprawcy
zadzior123
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Sosnowiec