Oceń swoje stare auto.

Oceń swoje stare auto.

06 Mar 2012, 13:35

Cześć

Jest już temat na forum z opisem naszych "aktualnych pojazdów" ale nigdzie nie znalazłem tematu w których wspomina się o swoich byłych autach a chętnie bm poczytam opinie byłych użytkowników pojazdów jak je oceniają po latach...

Chciałbym aby każdy w miarę możliwości rozpisał się oraz ocenił swoje dawne auta oraz napisał dlaczego zmienił je na inna a może nadal je mamy ale jeździmy innym ? - mile widziane zwłaszcza opinie osób które przejechały 1 autem sporo kilometrów tj. 100 tys i wiecej...

Przykład: Suzuki Swift Mk4 2000r / 3D / 1.0 + LPG / przejechałem nim z 10 tyś km
Dobrze wspominam auto, w sumie nie specjalnie nie psuło (jedyna awaria to wysypało się łożysko oporowe sprzęgła koszt naprawy łącznie z tarcza poniżej 200 zł) plusy auta: bardzo ekonomiczne spalanie 6(trasa)-8L(miasto) LPG, nie psuło się bo nie było za bardzo co. Minusy: praktyczny brak wyposażenia, mało wygodne, podłogę atakowała rdza. Czy kupiłbym kolejny raz takie auto: tak.

Jeżeli temat jest w nieodpowiednim działe to proszę o przeniesienie do prawidłowego.
x3bX
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 02 1984

Re: Oceń swoje stare auto.

06 Mar 2012, 14:04

Moim poprzednim autem bylo polo 6n 1.6 w benzynie kupione w kraju sprawdzone w ASO przez pół roku wymieniona maglownica skrzynia biegów układ wydechowy.
Najniższe spalanie w mieście to 10l/100km może dlatego że to odcinki 6km i ze ssania nie zdążył zejść. Na trasie lepiej bo 6l/100km ale wygody podróży zero.
Jednym słowem auto shit
MotoOn92
Początkujący

Prawo jazdy od: 16 12 1992
Auto: BMW e38 4.4

06 Mar 2012, 14:47

W moim Megane przez prawie 10 lat i 180 tyś km. po 160 tyś wysiadł alternator i ostatnio urwało mi się ramię tylnej wycieraczki - plastikowe g... Poza tym pękło pokrętło regulacji fotela na wysokości krzyża - choć nigdy go nie używałem. Innych awarii brak. Z tego powodu nie wiem czy go kiedykolwiek sprzedam. Czy znowu kupiłbym Megane - tak.
Miałem również w międzyczasie (w zasadzie żona) dwa egzemplarze Twingo - w żadnym nic się nigdy nie popsuło (wymiana łożyska to nie awaria). Zamieniliśmy na Pajero - taki skok. Pierwsze Twingo ma dziś 17 lat i dziewczyna co go kupiła do dziś nim pomyka i jak mnie widzi to mi macha więc sądzę, że OK.
Poza tym było wiele, wiele aut służbowych - szkoda gadać.
mstrucz
Aktywny

Miejscowość: Gdynia

06 Mar 2012, 19:01

Astra F 1,7DR sedan. 1992r.
Kupiłem w 2005 , pozbyłem się w styczniu 2011r. Przejechała w tym czasie ok. 90 000 km.
Nie chcę więcej w całokształcie. Silnik słaby, ale dopiero zima 2010/2011 powiedziała dość!.
Auto jeżeli chodzi o spalanie i w ogóle o silnik dość tanie. Średnio pochłaniało to ok 6l/100km.
Niestety ciągłe problemy z wybijającym się zawieszeniem- z 5 razy robione wszystkie gumy z przodu, raz tył, komplet amortyzatorów x 1, notoryczny brak tylnego hamulca, mała wygoda jazdy, rozleciana pompa wspomagania i wodna, rozrząd wymieniony kompletny 2 razy. Na początku problemy z alternatorem, przeróbka instalacji elektrycznej ładowania. Wymienione mechanizmy podnoszenia szyb, słaba wentylacja w gorące dni, zimą na krótkich odcinkach nie sposób zagrzać to auto. Termostat wymieniony ze 3 razy.
Jak jeszcze miałem Astrę uważałem , że to dobre auto. Jak się jej pozbyłem doszedłem do wniosku, że już nigdy więcej Astry F i chyba w ogóle opla.
Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
karola44-81
Początkujący

Miejscowość: Połaniec

31 Mar 2012, 16:59

Ja wspominam z sentymentem moją skodę 120 :) Naprawdę dobre auto było, wprawdzie nie było zbyt zrywne, ale za to jak już się rozpędziło, to po prostu płynęło na trasie ;)
EuCO
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006