Skoda Octavia II,przekładka z anglika

19 Maj 2008, 16:20

Witam,mam zamiar sprowadzic OctavieII TDI z Angli.
Prosze o info. na temat przekladki,jakie problemy, koszty cześci,koszty robocizny i przede wszystkim czy sie to opłaca(chodzi mi też o auta z grupy VW Audi bazujące na płycie podłogowej Golfa IV)
Pozdrawiam
Bruner75
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 104
Zdjęcia: 0
Miejscowość: TST
Prawo jazdy: 19 07 1993
Auto: Skoda Octavia II 1.9 TDI

19 Maj 2008, 16:58

koszt to jakieś 7500 zł
cena obejmuje przekłądkę ,części i przegląd
przekładki anglików
500244252
sawik
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: pabianice

27 Maj 2008, 12:49

Ja zastanawiałem się nad tym samym z passatem B5 ale przekładka wcale nie jest taka fajna kosz po przekładce będzie niewiele mniejszy od auta z innego rynku np. z Niemiec a przekładka jest dobra jak w aucie jest mało elektroniki bo przy przekładce firma nie daje gwarancji że wszystko będzie działać najczęściej pada klima i elektryczne szyby po przekładce, i są jeszcze problemy przy przeglądach (w niektórych serwisach).
Broda_Oko
Nowicjusz
 
Posty: 2

27 Maj 2008, 14:00

kolego gwoli informacji
firma która robi przekładkę daje ci taką samą gwarancję jak fabryka !!
albo coś działa --albo nie
z reguły firmy nie dają gwarancji na piśmie (co nie znaczy że nie poczują sie do odpowiedzialności)
a te co dają to mają odpowiednie ceny i terminy na wrzesień
klima pada??
klimę się nabija i klima działa,albo i nie
ale niema to nic wspólnego z przekładką
a szyby jeśli działają przy odbiorze auta to powinny działać cały czas
a jeśli klijęt godzi się na to żeby panel sterowania szybami został w drzwiach pasażera to nie powinno się mieć pretensji!!
przekładki anglików
500244252
sawik
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: pabianice

28 Maj 2008, 07:35

W Mercedesie nie ma problemów z elektrycznymi szybami, bo ich sterownie jest przy drążku skrzyni biegów, w Skodzie natomiast jak w wielu innych autach jest to w drzwiach, jeżeli wszystko jest dobrze przeniesione, robi to prawdziwy elektryk, który zna się na rzeczy i podłączy wszystko jak należy to problemów nie powinno być, chyba, że siądzie Ci silniczek który steruje i podnosi elektryczne szyby lub jakaś inna cześć to szyby faktycznie nie chodzą, lecz ta usterka nie jest związana z przekładką. Podobnie awarie klimatyzacji nie są raczej skutkiem przekładki z angielskiej wersji. Zgadzam się z przedmówcą, nie zapomnij zmienić przednich świateł!!! Bo ostatnio jadę...a z naprzeciwka jedzie Passat B5 to tak raził po oczach...angielskie tablice:PP Bo jak wiadomo u Nas, czyli w pozostałej części Europy światła mocniej świecą na prawą stronę(prawa lampa), czyli do rowu, a w angielskim samochodzie na odwrót-na lewo(lewa lampa), czyli jadący po Naszych drogach świeci do środka drogi (u nich jest ruch lewostronny, więc u Nich też świeci do rowu, czyli prawidłowo, ale u Nich...) u Nas oślepia kierowców. Pamiętaj o tym, bo potem można mieć problemy w razie sprzedaży auta, a ktoś nie będzie miał np. jakąś przygodę drogową. Pozdrawiam
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

06 Lis 2008, 13:47

Witam!!!!! Czy ktoś juz przełożył Skodę Octavie II TDI ?????? Czy z przełożeniem są jakieś problemy????
TATKO112
TATKO112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody z cyfrowymi lusterkami bocznymi
    Cyfrowe lusterka boczne – gadżet, czy realne ułatwienie dla kierowców? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć samemu, po przejażdżce samochodem z takim rozwiązaniem. Jakie modele dostępne w polskich salonach już ...

11 Lis 2008, 14:14

jest to sam ktory sie b łatwo przekłada w porównaniu zb5,a4,a6 średni elektryk da sobie rade z instalacja czesci--ok 4000zł max igła .robocizna /całosc/ ok2000zł
fredas
Początkujący
 
Posty: 139

11 Lis 2008, 14:19

czesci łacznie z lampami soczewki przerabia sie bez problemu sa orginał
fredas
Początkujący
 
Posty: 139

15 Lis 2008, 22:05

fredas napisał(a):czesci łacznie z lampami soczewki przerabia sie bez problemu sa orginał
......czyli mam rozumieć że nie trzeba kupowac nowych lamp??????wystarczy przerobić soczewki??? co to znaczy i jak się przerabia soczewki????Rozumiem także, że miałeś do czynienia z przełożeniem Octavii II ???
TATKO112
TATKO112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

16 Lis 2008, 18:45

nie trzeba kupować lamp zajmuję się przekładkami mogę CI doradzić 608441804 tel.
fredas
Początkujący
 
Posty: 139

18 Sty 2009, 11:30

a ile kosztuje przekladka volvo v50??
Mazzy
mazzy
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wodzisław Śląski

19 Lut 2009, 18:34

fredas napisał(a):nie trzeba kupować lamp zajmuję się przekładkami mogę CI doradzić 608441804 tel.
Witam Ciebie,jestem w trakcie przeróbki Octavii II 1,9 TDI Elegance 2004r. i potrzebuję wiązki elettrycznej wewnetrznej co by nie przedłuzac kabli,ponoć lepiej by było mieć orginalne kable.Dzwoniłem w kilkanaście miejsc i jest z tym problem :( Mozesz coś poradzć,może wiesz gdzie mogę dostać taką wiązke????
TATKO112
TATKO112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa